У Полтавській громаді запрацювали новопризначені старости

У Полтавській громаді запрацювали новопризначені старости

У Полтавській громаді запрацювали новопризначені старости Суспільне Полтава

Для новопризначених старост Полтавської громади 22 лютого перший робочий день. Їх на ці посади запропонував міський голова, а депутати підтримали їхні кандидатури на сесії минулого тижня. Відтак керівники з’явилися у десяти старостинських округах.

19-річний Олександр Кравченко – наймолодший староста у Полтавській громаді. Він очолює Абазівський старостинський округ. А це п’ять сіл, де проживає близько двох тисяч людей. Для чоловіка – це перший управлінський досвід. До цього працював на автозаправній станції та був інженером сцени. Вищої освіти новобраний староста теж немає.

19-річний Олександр Кравченко – наймолодший староста у Полтавській громаді.Суспільне Полтава

19-річний Олександр Кравченко – наймолодший староста у Полтавській громаді.

"Ми побачили, що наша влада сільська не хоче з нами співпрацювати. Ми вирішили йти в старостинський округ. Висунули мене, як кандидата. Будемо все робити, що й робили: слідкуватимемо за благоустроєм села. Ні бюджету у нас немає, щоб ми могли більш масштабно діяти, чи проєкт розвитку якийсь села розробити, цього, на жаль поки немає", говорить староста Абазівського округу Олександр Кравченко.

Які саме питання має вирішувати староста, деякі місцевих ще не знають.

"Із запитаннями, які у мене є, ще не звертався. Але Олександр сам вже почав робити. Домовився із сусіднім селом, щоб техніка приїхала і почистила намсніг. І брав участь в останньому суботнику", каже житель Абазівки Андрій Стеблянко.

У Полтавській громаді запрацювали новопризначені старостиСуспільне Полтава

У Полтавській громаді запрацювали новопризначені старости

Загалом же старости виконуватимуть роль представників влади на місцях. Зокрема, вони зможуть брати участь у засіданнях Полтавської міськради, допомагатимуть жителям сіл підготувати документи, надаватимуть довідки, а ще реєструватимуть народження, шлюб чи смерті. Розпоряджатися ж бюджетом самостійно старости не зможуть. Їх обирають на п'ять років. Це оплачувана посада. Припинити повноваження староста може за власним бажанням, за рішенням суду чи у разі смерті.

"У нас є певні обов’язки старости. Вони зараз, як основа – це представляти громаду, інтереси громади. Доповнення до повноважень старост будуть на наступному тижні на сесії, якщо депутати ухвалять. Це буде виконавчий орган чи просто представляти інтереси", розповідає староста Пальчиківського округу Андрій Олійниченко.

Серед ініціаторок такого проєкту щодо розширень повноважень старост – депутатка Юлія Городчаніна.

Церква в АбазівціСуспільне Полтава

Церква в Абазівці

"У старостинських округах мають безпосередньо надаватися частина адміністративних послуг. Представник старостату (це діловод чи помічник старости) має мати доступ до програми «Соціальна громада». Так само мають у селах надаватися частина послуг нотаріальних. Це перша частина статті 37-ї «Про нотаріат». Крім того, саме староста має погоджувати всі дії, які стосуються майна саме старостинського округу, тому що ми знаємо, що там є і школи, і садки, і просто комунальне майно підприємств", каже депутатка Полтавської міської ради Юлія Городчаніна.

Нагадаємо, депутати підтримали кандидатури старост, яких запропонував голова Полтавської громади, під час сесії 19 лютого. За таке рішення проголосували 25 обранців із 42 присутніх. Серед десяти старост – майже половина колишні голови приєднаних сільрад.

Сама ж Полтавська міська територіальна громада утворилася після місцевих виборів, які відбулися восени 2020 року. До Полтави приєдналися 55 навколишніх сіл. Площа нової громади понад 500 квадратних кілометрів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди