"На чемпіонаті світу ти маєш боротися до кінця". Жаклена розкритикували після фінішу у мас-старті

"На чемпіонаті світу ти маєш боротися до кінця". Жаклена розкритикували після фінішу у мас-старті

"На чемпіонаті світу ти маєш боротися до кінця". Жаклена розкритикували після фінішу у мас-старті AP

Після невдалої другої стрільби француз відмовився боротися.

Суперники французького біатлоніста та чемпіона світу Емільєна Жаклена розкритикували його за поведінку під час останньої гонки у Поклюці.

Що трапилося?

Заключною гонкою на чемпіонаті світу у Поклюці став чоловічий мас-старт, у який відібралися 30 найкращих біатлоністів. Емільєн Жаклен - дворазовий призер особистих гонок чемпіонату світу-2021 - теж туди відібрався.

Дивіться також чоловічий мас-старт

Жаклен отримав другий стартовий номер і упевнено пройшов перше коло та вогневий рубіж, закривши всі п'ять мішеней. Перед другою стрільбою французький біатлоніст підходив лідером, проте покинув його останнім із п'ятьма колами штрафу.

Промахи на другому вогневому рубежі стали для Жаклена єдиними і після них французький біатлоніст вийшов із відставанням у 2:28 хвилини від лідера. Попри те, що заключні рубежі Жаклен проїхав без хиб, його відставання лише збільшувалося, а на фініші склало понад 7 хвилин.

Рух по дистанції Жаклена у мас-старті

  • Перше коло: 6:35.6 (+1.1)
  • Друге коло: 6:37.9 (+21.3)
  • Третє коло: 7:49.3 (+1:18.7)
  • Четверте коло: 6:53.6 (+24.8)
  • Останнє коло: 9:55.3 (+3:42.0)

Як відреагували суперники Жаклена?

На те, що Жаклен відмовляється боротися у мас-старті, першим звернув увагу швед Єспер Нелін, який фінішував 28-м із шістьма колами штрафа. Після третьої стрільби відстань між біатлоністами склала 16 секунд, проте Жаклен дозволив супернику себе обійти із словами: "Йди уперед, мені вже все одно".

Найбільше дісталося Жаклену від головних конкурентів - норвежців та шведів. Себастьян Самуельссон, який із трьома колами штрафу фінішував 10-м, зазначив, шо французу варто більш відповідально відноситися до таких важливих турнірів, як чемпіонат світу.

"Я б ні за що не дозволив собі таке. Якщо ти потрапив на чемпіонат світу, то ти повинен боротися до кінця, до фінішу".

На відміну від Жаклена, мас-старт став єдиною особистою гонкою для норвежця Ветле Крістіансена. Норвезький біатлоніст зазначив, що француз вчинив типово як для представника своєї збірної, коли у нього нічого не вийшло.

"Французьке нехтування у всій своїй красі. Типові французи: коли вони не можуть боротися за перемогу, то їм просто на все начхати".

Як пояснив свою поведінку Жаклен?

Француз визнав, що після п'яти промахів під час другої стрільби вже не бачив сенсу боротися, оскільки шансів на медаль у нього не було. І наголосив, що "приїхав на чемпіонат світу не для місця у третьому десятку".

"Я спустошений і дуже розчарований. Мене переповнюють дуже негативні емоції. Перед стартом я був повен сил, на трасі я показував відмінний хід, дуже добре пройшов першу стрільбу, але на другій виникла ця проблема. Через це боротьба за перемогу перетворилася у ніщо. Відмовився від боротьби, тому що не хотів витрачати сили і швидко рухатися просто так".

Емільєн Жаклен у сезоні-2020/21

  • Найкращий результат - перемога у гонці переслідування на чемпіонаті світу у Поклюці;
  • Окрім перемоги у персьюті в Поклюці, в активі Жаклена три фініші на подіумах - двічі на етапах у австрійському Гохфільцені (гонка переслідування) та 3-е місце у спринті на чемпіонаті світу.

Що далі

  • Наступний етап Кубка світу відбудеться у чеському Нове-Мєсто з 1 по 7 березня.
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт