Мовний інцидент на матчі "Львів" - "Колос": Павелко отримав листа від уповноваженого по захисту мови

Мовний інцидент на матчі "Львів" - "Колос": Павелко отримав листа від уповноваженого по захисту мови

Мовний інцидент на матчі "Львів" - "Колос": Павелко отримав листа від уповноваженого по захисту мови ПФК "Львів"

Президент УАФ повинен відзвітувати з приводу того, що трапилося.

Уповноважений по захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до президента УАФ Андрія Павелка з приводу інцидента на матчі "Львів" - "Колос".

На 67-й хвилині зустрічі головний тренер львівської команди Віталій Шумський отримав жовту картку від судді Віктора Копієвського. Після гри тренер зазначив, що отримав її після зауваження четвертому арбітру Миколі Кривоносову, вимагаючи від нього звертатися українською.

Читайте також: УАФ розслідує жовту картку тренеру "Львова" проти "Колоса". Він вимагав суддю говорити українською

В УАФ повідомили, що Комітет етики та чесної гри вже розпочав розслідувати деталі інциденту. Однак результатами розслідування комітет має поділитися із уповноваженим по захисту мови впродовж двох тижнів.

Крім цього, уповноважений по захисту мови зазначив, що звертався до Української асоцації футболу з приводу забезпечення виконання закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" ще 20 листопада.

“Для ухвалення подальшого рішення прошу в двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред'явлення жовтої картки тренеру ФК “Львів” за можливою ознакою мовної дискримінації”, - зазначив уповноважений.

Що відомо

  • З 16 січня в Україні вступив у силу закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
  • "Мовна" справа у матчі "Львова" та "Колоса" - не єдина, що знаходиться на розгляді у комітеті з етики та чесної гри. Комітет УАФ також розслідує справу щодо інциденту із расизмом у матчі "Зоря" - "Десна".
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт