Один переселенець та учасники АТО/ООС придбали житло за державним кредитуванням на Волині

Один переселенець та учасники АТО/ООС придбали житло за державним кредитуванням на Волині

Один переселенець та учасники АТО/ООС придбали житло за державним кредитуванням на Волині UA.Волинь

Торік у грудні Кабінет Міністрів виділив гроші на програму, розповіла директорка Волинського регіонального управління Держмолодьжитла Тетяна Воробйова. Каже: для внутрішньо переміщених осіб на область виділили понад мільйон 300 тисяч гривень. Для учасників АТО/ООС – понад 4 мільйони 600 тисяч гривень.

Григорій Бахал, який до війни жив у Донецьку, – єдиний переселенець, який в області отримав пільговий державний кредит. Каже: він був першим у списку, серед 45 внутрішньо переміщених осіб, які зареєструвалися на участь у державній програмі. Сім’я Григорія півтора року тому переїхали у Луцьк на запрошення друга. Щоб скористатися кредитом, Григорій БахАл одразу заплатив 68 тисяч гривень – це 6 % вартості трикімнатної квартири, яку придбав. Говорить: допомогли батьки.

Отримав пільговий кредит Григорій Бахал: "Кредит нам бува виділений на суму мільйон 300 тисяч гривень на 16 років. Є графік платежів , розписаний до завершення терміну. Потрібно платити 9-10 тисяч гривень на місяць. Якщо мені 43, то мені видали кредит на 16 років. Документи ми подали, анкету подали, умова було, що впродовж трьох днів потрібно було подати документи."

На реєстрацію учасників програми пільгового кредитування було 3 дні, бо гроші виділили у кінці жовтня торік, розповіла Тетяна Воробйова, директорка Волинського регіонального управління Держмолодьжитла. Від учасників АТО/ООС в області зареєстрували 173 заяви, внутрішньо переміщених осіб - 45.

Директорка Волинського регіонального управління Держмолодьжитла Тетяна Воробйова: "Відповідно до кількості зареєстрованих, Мінрегіон здійснив розподіл. Для внутрішньо переміщених ми отримали мільйон 310 і для учасників АТО отримали 4 мільйони 600 тисяч гривень кредитних коштів. За ці гроші ми забезпечили одну внутрішньо переміщену особу. І по учасниках АТО-5."

Один переселенець та учасники АТО/ООС придбали житло за державним кредитуванням на ВолиніUA.Волинь

Один переселенець та учасники АТО/ООС придбали житло за державним кредитуванням на Волині

Сергій Прокопюк оформив договір іпотеки наприкінці минулого року як учасник АТО/ООС. Каже: щоб отримати кредит за п’ять днів знайшов двокімнатну квартиру і уклав попередній договір купівлі. Одразу заплатив 60 тисяч, щомісяця має платити 6 тисяч гривень кредиту.

Отримав пільговий кредит Сергій Прокопюк: "Це, практично, те ж, що знімати квартиру у Луцьку. Це без комунальних платежів. Ця програма, насправді є найбільш доступною серед усіх існуючих. По перше, 6% першого внеску – це не багато."

Зі слів Тетяни Воробйової, усі особи, які отримали кредит, до кінця минулого року оформили право власності на житло. Військові, які несуть нині службу в зоні ООС, не сплачують відсотки за кредити. На цей рік Кабінет Міністрів не передбачив коштів на програму пільгового довгострокового кредитування, за якою внутрішньо переміщені особи і військові отримали житло наприкінці минулого року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди