"Ластівкою між вітрами". У Сумах презентували книгу Юрія Назаренка

"Ластівкою між вітрами". У Сумах презентували книгу Юрія Назаренка

"Ластівкою між вітрами". У Сумах презентували книгу Юрія Назаренка Суспільне Суми

У Сумах 21 лютого презентували дев’яту книгу Юрія Назаренка – "Ластівкою між вітрами". У центральній міській бібліотеці ім. Т. Шевченка поета-сонетяра, лауреата премії Олександра Олеся вітали колеги, родичі та друзі і читачі.

Дев’ята книга Юрія Назаренка – це його оригінальні твори і переклади десяти авторів. Її видання, говорить поет, - певною мірою несподіванка для нього і для родини.

"Не думав, що вийде ця моя - нова, дев'ята книга. Сподівався, що восьма - це вже все. Коли раптом – якийсь момент творчий. Я написав ще одну книгу, склав її. Думаю: навіщо ж тримати, треба видавати, я ж не собі пишу. Те, що прекрасне бачу в житті, про це намагаюсь написати. Я його виділяю. Душа моя адсорбує, душа моя вибирає краще - і тоді воно доходить до читача", - зазначив він.

"Ластівкою між вітрами". У Сумах презентували книгу Юрія Назаренка

Свою книгу "Ластівкою між вітрами" автор присвятив дружині – Ользі Назаренко, з якою разом прожив понад 50 років.

"Бути дружиною поета – дуже непроста річ. Він весь час живе ніби спостерігаючи життя і щось відчуваючи в собі. У такі моменти до нього краще не звертатися, не чіпати його, а вже коли щось вийде, - тоді можна критикувати. Дуже мало захвалювала, більше - критикувала. Може, завдяки моїй критиці... Може, завдяки його таланту - речі у нього є дуже цікаві", - говорить пані Ольга.

Тому, щоб книга Юрія Назаренка побачила світ, посприяли колеги поета. Фінансувати видання в Сумській організації Національної спілки письменників України допомагають авторам-ювілярам. Письменниця Ювілярка Анна Коршунова поступилася місцем колезі, який має відзначити 80-й день народження у 2022 році. Її підтримали й інші автори.

"В одному з віршів Юрія Йосиповича є слова "Навіщо я у цьому світі", то мені здається, вся його поезія відповідає на це питання. Він - у цьому світі, щоб робити його кращим. Він - з тих поетів, які вміють писати сонети. Це, на мою думку, найвище мистецтво. Написати вінок сонетів – тим більш складно. Його поезія - надзвичайна. Я сподіватимуся, що вона житиме дуже довго і подобатиметься людям", - розповідає письменниця.

"Ластівкою між вітрами". У Сумах презентували книгу поета Юрія Назаренка

"Юрій Йосипович – непростий поет. Це дуже добре. Поезія його – інтелектуальна, філософська, космічна і разом з тим він не цурається земних проблем. Багато говорить про тріадність: життя людини, смерть і воскресіння, родину, любов і творчість. Коли починаєш читати поезію Юрія Йосиповича, - таке відчуття, що ти прийшов до лікаря, який лікує душі або - на екзамен, або - до церкви, де ніколи не може бути брехні", - каже поетка Любов Мотузок.

Ілюстрував видання художник Микола Жулінський.

"Першу і останню сторінку я шукав, щоб вона відповідала назві. Інша графіка була готова, я її узгоджував трошки з текстом. Книжка - об'ємна за думкою, віршами. Я звертав увагу більш-менш на заголовки. Допомогла мені донька, яка зробила дизайн книжки", - зазначив він.

Книга "Ластівкою між вітрами" вийшла накладом 100 примірників. Ознайомитися з нею можна в бібліотеках області.

Що відомо

  • Юрій Йосипович Назаренко - уродженець м. Білопілля, поет, сонетяр, очолював літературну студію "Зерна".
  • За книгу „Королівський вінок сонетів” у 2004 році отримав літературну премію ім. О. Олеся.
  • У 2011 став лауреатом літературної премії "Тріумф-перо", а у 2013 – премії імені Ярослава Дорошенка.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди