У запорізькій школі-інтернаті працює STEM-лабораторія

У запорізькій школі-інтернаті працює STEM-лабораторія

У запорізькій школі-інтернаті працює STEM-лабораторія Суспільне Запоріжжя

STEMSTEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) — наука, технології, інженерія, математика.-лабораторія — комплекс локацій, обладнання та навчальних програм — працює в Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті “Джерело”.

Проєкт впроваджений за грантові кошти в рамках діяльності Світового банку за підтримки Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України й спрямований на розвиток природничо-математичної освіти в закладі.

В Запорізькій школі працює STEM лабораторіяСуспільне Запоріжжя

Проєкт розроблявся та готувався до реалізації протягом 2020-го року. Його підтримали адміністрація школи-інтернату та педагогічний колектив. У лабораторії навчаються діти різного віку. Учитель інформатики Олександр Жук каже, що у STEM центрі поєднуються багато дисциплін:

"Тут пов’язуються багато предметів природничо-математичного циклу. У дітей розвивається логіка, тому що потрібно завжди докладати своїх зусиль. В них розвивається критичне мислення. Вони також вчаться презентувати те, що вони роблять".

В Запорізькій школі працює STEM лабораторіяСуспільне

Діти навчаються не лише, наприклад, керувати джойстиком, а власноруч збирають його, і, отже, ліпше розуміють, як працює цей прилад. Такий досвід стане їм у нагоді на уроках фізики, математики, хімії, природознавства тощо, пояснює Олександр Жук. А також — допоможе засвоїти роботу з комп’ютером, з приєднаними до нього пристроями.

В Запорізькій школі працює STEM лабораторіяСуспільне Запоріжжя

"Дівчата в нас зараз програмують робота, якого вони вже зібрали за схожою схемою. І також вони тепер його будуть запускати і кожного разу змінювати дані його руху та додавати якісь звуки змінні. Ви зараз обираєте так само, як зображено."

За словами Олександра Жука, в рамках проєкту "СТЕМ-лабораторія" реалізується й мистецький напрямок, бо його завдання — всебічний розвиток особистостей школярів.

В Запорізькій школі працює STEM лабораторіяСуспільне

А отже — їм знадобляться й артистичні навички та досвід творчої співпраці, додає учасниця проєкту, вчителька початкових класів школи-інтернату “Джерело” Олена Третяк.

В Запорізькій школі працює STEM лабораторіяСуспільне Запоріжжя

"Діти займаються тут відеозйомкою. Вони навчаються виставляти світло, співпрацювати один з одним. Навчаються, як поводити себе в кадрі, як правильно та гарно розмовляти. Займаються основами риторики. Ми знімали маленькі фільми. Наразі ми плануємо зняти соціальний ролик".

Наразі школа-інтернат “Джерело” почала співпрацювати з командою фахівців STEM train та долучається до глобальної мережі шкіл, які реалізують STEM-освіту в своїх закладах, повідомив журналістам Суспільного учитель інформатики школи Олександр Жук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди