Абітурієнти з Криму та Донбасу можуть вступити до вишів Херсонщини

Абітурієнти з Криму та Донбасу можуть вступити до вишів Херсонщини

Абітурієнти з Криму та Донбасу можуть вступити до вишів Херсонщини

Випускники закладів загальної середньої освіти, які проживають на тимчасово окупованій території України, можуть звернутися до 7 освітніх центрів "Крим – Україна", які діють в херсонських вишах та училищах області.

Так, абітурієнти можуть вступити до Херсонського державного університету, аграрно-економічного, національного технічного, херсонської філії Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, факультету Одеського державного університету внутрішніх справ, до державної морської академії та Генічеського медичного училища ХДУ, - повідомляється на сайті Херсонської обласної державної адміністрації.

Вступати через освітні центри можуть як особи, що мають український документ про освіту та сертифікати ЗНО 2016 або 2017 року, так і ті, хто не має українського документу про освіту і не проходив ЗНО.

Вступники з Криму та Донбасу, які мають український атестат та позитивні результати ЗНО, можуть вступати до будь-якого вишу України, зокрема, на місця державного замовлення.

Вступникам без українського атестату та сертифікатів ЗНО необхідно:

  • Скласти 2 іспити державної підсумкової атестації (українська мова та історія України) та 1 вступний іспит;
  • Отримати в загальноосвітньому навчальному закладі (закріпленому за освітнім центром) тимчасову довідку, яку протягом 3 місяців потрібно замінити на документ про освіту державного зразка.

Що відомо

  • У 2020 році протягом вступної кампанії через освітні центри до закладів вищої освіти області вступили 69 осіб. Внутрішньо переміщеним особам замовлено й видано 14 свідоцтв про здобуття базової середньої освіти та 48 свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти державного зразка.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди