Володимир Бринзак - про зміну поколінь, команду на Олімпіаду-2022 та дилему сестер Семеренко

Володимир Бринзак - про зміну поколінь, команду на Олімпіаду-2022 та дилему сестер Семеренко

Ексклюзивно
Володимир Бринзак - про зміну поколінь, команду на Олімпіаду-2022 та дилему сестер Семеренко Facebook Володимир Бринзак

Ексклюзивне інтерв'ю Володимира Бринзака в ефірі Суспільного.

Збірна України з біатлону завершила виступи на чемпіонаті світу з біатлону з однією "бронзою", яку здобула в жіночій естафеті. Цей результат дозволив українцям розділити сьоме місце у медальному заліку світової першості.

Читайте також: Чемпіонат світу з біатлону-2021: медальний залік

Безпосередньо у день естафетних гонок до Поклюки прибув президент федерацїі біатлону України Володимир Бринзак. Після завершення чемпіонату світу він ексклюзивно поспілкувався із Суспільне Спорт в ефірі студії "Біатлон" на UA: Перший.

Бринзак розповів про кадрову ситуацію в українській збірній, підготовку до Олімпіади та відсутність психолога у команді.

  • Виступ України на чемпіонаті світу. Чи заслужив Санітра на карт-бланш?

"Я дивлюся уважно за обстановкою в команді, спілкуюся зі спортсменами, тренерами. Бо [попереду] дуже важливий буде сезон, треба не зробити помилок, особливо в жіночій команді. У нас багато спортсменок на самопідготовці: є сумніви щодо підготовки сестер Семеренко з тренером Юраєм Санітрою. У нього є сумніви по них, а вони впевнені, що ще можуть. Ми не можемо сказати "закінчуйте" і тренер національної команди не може це сказати - вирішують спортсмени та особистий тренер.

Мені треба знайти шлях разом з колективом, щоб ті, хто хочуть і можуть, рухалися до Олімпіади-2022 - показали найкращі результати.

Карт-бланш для Санітри? Це усе залежить від нього, але я повинен бути практиком, дивитися реально на речі. Якщо у нас в команді залишаться дві спортсменки, які у нього тренуватимуться, тоді виходить що не буде національної жіночої команди, як вона була у цьому році. Ми будемо думати як зробити підготовку для Олени Підгрушної, Юлії Джими, для Анастасіяї Меркушиної, для Ірини Петренко. Повертається також Ольга Абрамова, є Дар'я Блашко і Катерина Бех. Це дуже серйозне питання, важливо зробити його правильно, бо нас чекає Олімпіада.

  • Два четверті місця та одна "бронза". Чого не вистачає спортсменам? Можливо, психолога?

"Потрібно відправити мене на пенсію, поміняти президента федерації, тоді все вийде якнайкраще, ми завоюємо усі медалі, які тільки можна. З таким підходом усе вийде (сміється).

Психолог? Кожен висококласний змазчик чи тренер, чи психолог потребує зарплати у місяць близько 6-10 тисяч євро. Якщо буде фонд, який буде видавати такі кошти, крім того, що у нас є інші витрати, - ми обов'язково запросимо. Наша медицина сучасна та наука українська, спортивна психологія не дають нам змоги обхожитися своїми спеціалістами. А коштів щоб залучити світових у нас немає. Тому маємо те, що маємо. Стараємося вийти з наших можливостей".

  • Зміна поколінь: коли вона відбудеться?

"Постійно працюємо над цим, слідкуємо за молодими, робимо усе можливе. Але ви знаєте, скільки буває життєвих ситуацій, особливо в дівчат. Ми на них розраховуємо, а у них не все виходить - хтось закінчує кар'єру, хтось виходить заміж, хтось народжує дітей, чи хтось хворіє. І тоді одразу випадає по 2-3 спортсменки. У нас ж всі були чемпіонками світу серед юніорів - і Меркушина, і Журавок, і Кривонос, і Петренко. Я думав, що всі вони замінять і будуть на максимумі. Але кожна з них зі своєї причини не виходить на цей рівень.

Цю Олімпіаду будемо обходитися так як є, а на наступну будемо формувати команду уже в цьому році і будемо готувати її на 2026 рік".

Що відомо

  • Україна в сезоні 2020/21 виграла (поки що) тільки дві нагороди на рівні Кубка світу: "срібло" Юлії Джими в індивідуальній гонці в Антгольці, "бронза" жіночої естафети на чемпіонаті світу.
  • У заявку України на чемпіонат світу потрапили 11 біатлоністів: Віта Семеренко (35 років), Валентина Семеренко (35), Олена Підгрушна (34), Артем Прима (33), Юлія Джима (30), Дмитро Підручний (29), Артем Тищенко (27), Анастасія Меркушина (26), Дар'я Блашко (25), Антон Дудченко (24), Богдан Цимбал (23).
  • Володимир Бринзак - незмінний президент федерації біатлону України з травня 1998 року.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу