На Тернопільщині почастішали отруєння чадним газом

На Тернопільщині почастішали отруєння чадним газом

На Тернопільщині почастішали отруєння чадним газом
Умовне

Опалювальний сезон ще не завершився, а на Тернопільщині вже 5 смертельних випадків внаслідок отруєння чадним газом, сказав під час ефіру програми "Сьогодні.Головне" головний державний інспектор Управління Держпраці у Тернопільській області Анатолій Філюк.

За його словами, кількість смертельних випадків зросла вдвічі, порівняно з минулим опалювальним сезоном. Ймовірна причина – в мінливій цьогорічній зимі, з різкими перепадами температур, тиску і поривами вітру.

"Важливо слідкувати за справністю димового каналу і взагалі не здійснювати самовільне втручання в систему газопостачання. Власне, через це загинула в жовтні сім’я в Байківцях. Там при експлуатації газового конвектора були порушені правила його установки, коли мешканець будинку його підключив, пішла зворотня тяга і настала майже миттєва смерть для 3 членів сім’ї", – каже Філюк.

Експерт розповів, будь-яке втручання в систему газопостачання, якщо є бажання щось змінити, має бути тільки з дозволу газорозподільного підприємства, які внесуть зміни до проекту:

«Будь-які зміни має здійснювати те підприємство, яке має дозвіл на проведення відповідних робіт з газовими приладами, тоді проблем не буде. 5 років тому вступила в дію постанова Кабіну, згідно якої газорозподільне підприємство зобов’язане укласти угоду з власниками житлових будинків і скласти акт розмежування балансової приналежності. Тепер на власнику відповідальність своєчасно ініціювати перевірку роботи приладів газопостачання, роботи системи газопостачання в межах свого помешкання. Такі перевірки варто проводити хоча б раз на рік".

За словами Філюка, чадний газ безбарвний, його відчути неможливо, тільки коли вже сталося отруєння і є відчуття нудоти, запаморочення, слабкості. 0,2% чадного газу в приміщенні викликає симптоми отруєння, а 0,5 % – смертельна доза для людини. Тому, варто встановити сигналізатори мікроконцентрації чадного газу, особливо в тих квартирах, де встановлені котли старого типу.

Що відомо

На початок