У Чернівцях оновлена виборча комісія тричі не зібралась на засідання: чи представлять депутатів

У Чернівцях оновлена виборча комісія тричі не зібралась на засідання: чи представлять депутатів

У Чернівцях оновлена виборча комісія тричі не зібралась на засідання: чи представлять депутатів
Сусіпльне Буковини

У Чернівцях оновлена виборча комісія три рази поспіль не зібралася на засідання через відсутність кворуму. Її члени та голова мають скласти присягу, після чого завести депутатів від партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто" у сесійну залу. До того обранці не можуть приймати рішення на сесії.

Про це у коментарі Суспільному сказав голова комісії Василь Тимків

На засідання прийшло вісім членів комісії. Для кворуму потрібно дев'ять. Окрім того, викликали поліцію, бо попередня голова не передала ключі від кабінету, де є документи та печатки.

За словами Тимківа, якщо комісія й надалі не збиратиметься, не зможуть представити десятьох депутатів на сесії 25 лютого.

Раніше Центральна виборча комісія зареєструвала депутатів від партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто", а також розпустила попередню виборчу комісію. ЦВК звернулась до правоохоронців, бо вбачає у діях членів порушення виборчого кодексу.

Раніше у коментарі Суспільному депутатка від партії "Команда Михайлішина" Антоніна Бабюк сказала, що реєстрацію частини депутатів затягують навмисно, аби вони не могли приймати рішення на сесії.

Те, що члени комісії свідомо не реєстрували частину депутатів, сказав і політолог Ігор Бабюк. На його думку, депутати сформують в міській раді опозицію.

Що відомо

  • До Чернівецької міськради пройшли сім партій, які подолали п'ятивідсотковий бар'єр. Міським головою Чернівців обрали підприємця Романа Клічука.
  • 18 грудня відбулася перша сесія Чернівецької міської ради. У сесійній залі були присутні лише 26 з 42 депутатів. Частина новообраних депутатів заявила, що їх не запросили на першу сесію.
  • Десятьох новообраних депутатів від партій "Команда Михайлішина" та "Рідне місто" не змогли зареєструвати. Декілька разів комісія не змогла зібратися, а згодом прийняла постанову з порушеннями. ЦВК її скасувала.
  • Поліція відкрила провадження щодо дій голови комісії Анастасії Сімак. Її підозрюють у підробці службових документів.
  • Кандидатка від партії "Команда Михайлішина" Аліна Олевич позивалась до виборчої комісії. Вона оскаржувала проведення першої сесії нового складу.
  • Проведення першої сесії у новому складі визнали законним.
  • Представниця партії "Команда Михайлішина" Аліна Олевич оскаржує проведення першої сесії в апеляційному суді.
На початок