У Черкасах вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У Черкасах вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У Черкасах вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
Суспільне Черкаси - Анна Іщенко

У Черкасах на площі Слави містяни всьоме вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Під час заходу нагадали ро події в Києві, які відбулися 18-19 лютого та черкащан з Небесної Сотні.

слава героям, стрім
Суспільне Черкаси - Анна Іщенко

Голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко зазначив, що події, які сталися сім років тому, не залишили байдужим жодного українця:

"Це згадка про те, якою ціною нашій країні дістається свобода і самодостатність. Це згадка про те, що у нас немає іншого вибору, окрім того, що зробити максимум, аби цей день не був марним. На жаль і сьогодні ми не маємо мирного неба над головою, але завдяки нашим воїнам, завдяки Небесній Сотні ми маємо вільну Україну. Це справжні герої нашої країни".

слава героям, стрім
Суспільне Черкаси - Анна Іщенко

За словами очевидиці і учасниці Революції Гідності Наталії Вернидуб, ці дні сім років тому були страшними:

"Ми стояли затиснуті між нашими ворогами попереду і тими, хто стояв позаду нас на сцені - потім вони протягом довжелезних років вселяли в нас зенвіру, руйнували ту гідність, яку ми здобули, роз'єднували нас, брехали. Вони крали не тільки нашу землю, гроші, повітря, воду – вони крали наш час і наші мрії. Тому – втілюйте свої мрії, робіть свою справу. Якщо ми всі будемо робити чисті, хороші справи – врешті решт вони зіллються у великі промені добра і світла. Тоді ми зможемо гідно сказати не тільки Героям слава, а й Слава Україні".

слава героям, стрім
Суспільне Черкаси - Анна Іщенко

Вшанування проходило біля Меморіалу борцям за волю і свободу України. Участь у заході також взяли представники громадськості, духовенства, рятувальники та військовослужбовці.

Що відомо

  • Цього дня 2014 року під час Революції Гідності на Інститутській вулиці у Києві силові підрозділи розстрілювали протестувальників.
  • За даними Українського інституту національної пам’яті, всього за день була сотня жертв. Їх назвали «Небесною Сотнею».
  • У Черкасах Євромайдан стояв три місяці з 22 листопада 2013 до 25 лютого 2014 року, коли голова обласної адміністрації Сергій Тулуб написав заяву про звільнення.
  • Серед Героїв Небесної Сотні - семеро черкащан: Максим Горошишин (с. Грушківка, Кам’янський район), Юрій Паращук (м. Тальне), Юрій Пасхалін (с. Носачів, Смілянський район), Андрій Саєнко (м. Сміла), Віктор Чернець (с. Подібна Маньківський район), Віталій Смоленський (с. Фурманівка, Уманський район) та Василь Сергієнко (м. Корсунь-Шевченківський).

Читайте також

На початок