"Виглядає винятково політичним шоу". Нардеп про сесію шести районних рад Прикарпаття

"Виглядає винятково політичним шоу". Нардеп про сесію шести районних рад Прикарпаття

"Виглядає винятково політичним шоу". Нардеп про сесію шести районних рад Прикарпаття
Ілюстративне фото

Народний депутат України, член комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін назвав сесію, яка проходила під стінами Франкіської ОДА 18-го лютого "винятково політичним шоу". Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook, пише Суспільне Карпати.

За його словами, вимога щодо того, аби забрати 5 % ПДФО в громад чи з центрального рівня, не має жодних перспектив.

"Нагадаю протестувальникам, що рішення про внесення змін до бюджетного кодексу щодо передачі коштів громадам було підтримано конституційною більшістю ще восени 2020 року, більше ніж за місяць до місцевих виборів. Відповідно, правила гри були всім відомі, в тому числі тодішнім кандидатам на посади", - пише Віталій Безгін.

Також народний обранець повідомив, що цього тижня члени комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування і Міністерства розвитку громад та територій України мали зустріч з представниками районних рад із п'яти регіонів України, серед них були і з Прикарпаття.

"Був погоджений алгоритм подальших дій, в якому, звісно, нема пункту про перегляд перерозподілу ПДФО. На зустрічі були присутні представники Львівщини, Рівненщини, Волині, Чернівецької області і тільки представники Івано-Франківщини не погодились з озвученими позиціями", - зазначив Безгін.

Крім цього, передача майна з районів на громади вже перетнула позначку в 97 %. Зі слів депутата, претензії районних рад щодо цього та штатних одиниць апаратів райрад виглядають абсурдними та роздутими.

Щодо питання боргових зобов'язань на об'єктах, які передаються на громади, то їх, зі слів народного обранця, буде вирішено. Центральна влада надасть необхідну допомогу після ретельного аудиту.

Нагадаємо, 19-го лютого депутати Івано-Франківської обласної ради звернулися до президента та народних депутатів щодо недофінансування шести районних рад на Прикарпатті. Відповідне звернення озвучили під час сесії облради.

18-го лютого голови та депутати 6 районних рад області провели спільну сесію під стінами Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

16-го лютого представники районних рад зібралися на пресконференцію, на якій анонсували звернуться до Верховної Ради, Кабміну та інших обласних рад, щоб на місцевому рівні залишати додатково 5 % податку на доходи фізичних осіб.

На початок