Капітошки, жабки, ромашки: у рівненській школі зробили інтерактивну підлогу

Капітошки, жабки, ромашки: у рівненській школі зробили інтерактивну підлогу

Капітошки, жабки, ромашки: у рівненській школі зробили інтерактивну підлогу

Дні тижня з Капітошкою, римські цифри з жабкою, а місяці з ромашкою. Це мальовані елементи інтерактивної підлоги у 5-тій рівненській школі, щоб у формі гри закріпити вивчене на уроках. Ініціаторкою такого розумного майданчика в шкільному коридорі є вчителька Олена Романчук, а втілювала цю ідею разом з колегами і батьками учнів. Про цікаві і корисні для здоров'я заняття під час перерв – у матеріалі Суспільного.

Вчителька 2-А класу ЗОШ № 5 Рівного Олена Романчук:

– Учні початкових класів потребують рухової активності. Це діти, які не можуть сидіти на місці. Тому продуманий коридор так, що є місця, де діти повинні стрибати, бігати, рухатися. Звичайні традиційні класики, в які ми грали у своєму дитинстві. Така от доріжка для координації рухів, де треба пройти і не впасти.

Капітошки, жабки, ромашки: у рівненській школі зробили інтерактивну підлогу

Кольори англійською другокласники 5-ї рівненської школи повторюють, крокуючи по веселці.

Другокласниця Віталіна Соколова:

– Red, orange, yellow, green, blue, purple. Завжди, коли ти по них проходиш, то можна говорити цей колір і запам'ятовувати.

За веселкою – стрибки на Капітошці, щоб пригадати дні тижня.

– Дні тижня вчимо, місяці, склад числа, англійські слова, годинник. Тобто кожна частинка цього коридору несе за собою певну методичну мету, – додає Олена Романчук.

Завдання в малюнках у коридорі початкової школи Олена Романчук називає розумним майданчиком, або інтерактивною підлогою. У такий спосіб, каже вчителька, діти цікаво і з користю для здоров'я закріплюють отримані на уроках знання з усіх предметів Нової української школи.

Капітошки, жабки, ромашки: у рівненській школі зробили інтерактивну підлогу

Другокласниця Олександра Філіпчук:

– Мені подобається жабка ця. Тому що там цифри. Це два, це один, це три, а це чотири.

А що в кінці жабки за хрестик намальований? (запитує журналістка)

– 10.

Другокласник Артем Кальницький:

– Треба стрибати і повертатися як сліди показують.

Другокласниця Арина Ніколайчук:

– Щоб запам'ятати треба ставати на серединку квіточки і їх повторювати від якогось місяця.

Ідею такої інтерактивної підлоги Олена Романчук втілювала з батьками учнів і колегами-вчителями.

– На колінах з фарбами отримали багато задоволення і створили цю підлогу для наших дітей, – додає Олена Романчук.

Вчителька образотворчого мистецтва Оксана Зубарук:

– Малювати на підлозі – це наш перший досвід. Але хочу сказати, що ця творча робота всіх дуже захопила. І мені до сьогодні згадується одна мама, коли прибігла в обідню перерву, попросила пензлики, рукавички, бо хотіла помалювати. І коли бачиш ось таку віддачу від батьків, розумієш, що ми на правильному шляху, що так потрібно рухатися.

Ідеєю такої інтерактивної підлоги, каже Олена Романчук, зацікавилися її колеги з інших навчальних закладів Рівного. А в планах вчителів 5-ї школи облаштувати розумний майданчик для старших учнів.

– Мої п'яти і шестикласники, які пішли наверх ввесь час спускаються до мене і питають, чому в нас такого не було. Отже, якщо є в дітей така потреба, то треба йти назустріч і такі справи робити для них, – додає Олена Романчук.

Авторка: Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди