Миколаївщина є морським регіоном, але загальнонаціонального іміджу бракує – Артем Ващиленко

Миколаївщина є морським регіоном, але загальнонаціонального іміджу бракує – Артем Ващиленко

Миколаївщина є морським регіоном, але загальнонаціонального іміджу бракує – Артем Ващиленко

Створення вільної економічної зони для підтримки суднобудування, розвиток муніципального флоту – це короткий перелік проєктів, які пропонує втілити на Миколаївщині Морський Кластер України. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів голова Наглядової ради Морського Кластеру України, засновник Центру підтримки бізнесу Артем Ващиленко.

За словами Артема Ващиленка, світова кластерна спільнота дуже розвинена. Україна в цьому напрямку робить перші кроки. Центри підтримки бізнесу 23 роки були точкою кристалізації економічних ініціатив. Тому і центр інформаційної підтримки бізнесу, і центри креативних індустрій, і морський кластерКластер – це форма об’єднання підприємств і стандарт взаємодії підприємств, пов’язаних однією галуззю, зацікавлених у розвитку певної території. – це все проєкти, націлені на розвиток економіки Миколаївської області.

"Починаючи з 2018 року, завдяки підтримці Європейського банку реконструкції та розвитку, нам вдалося зібрати підприємства морської галузі, підприємства, які будують судна, займаються судноремонтом, проєктні, інжинірінгові компанії, підприємства, які обслуговують флот, портові організації. Для того, щоб єднатися, потрібні спільні цілі, розуміти, що ви не конкуруєте, а співпрацюєте", – розповів Артем Ващиленко.

Миколаївщина є морським регіоном, але загальнонаціонального іміджу бракує –Артем ВащиленкоСуспільне Миколаїв

У 2018 році провели першу конференцію з кластерної тематики за участю Європейського банку реконструкції та розвитку. В 2019 році було підписано кластерну ініціативу. Фактично з вересня 2020 року кластер стартував як інституція.

"Минулого року (2020-го – ред.), у вересні, спільно з колегами з ЄС зібрали морську галузь у Миколаєві. Це відбувалося в рамках Європейських морських днів. Україна на платформі Європейських морських днів представлена саме в Миколаєві", – каже Артем Ващиленко.

За словами виконавчого директора Морського Кластеру України Романа Ханжина, у кластері вже є підприємства з Одещини. Ведуться перемовини з херсонськими організаціями і підприємствами щодо участі у кластері і його проєктах.

3 лютого відбулася стратегічна сесія Морського кластеру і визначилися пріоритетні проєкти розвитку на 2021 – 2023 роки. 85 ініціатив розвитку морської індустрії було зібрано на сесії.

"На сесії 3-го лютого було набрано проєктні ініціативи, які морська спільнота півдня України вважає за доцільне втілювати. На яких саме сфокусується – ми плануємо вирішити 24-го лютого на другій стратегічній сесії, де ми будемо оприлюднювати результати першого великого аналітичного дослідження стану морської галузі в Україні", – каже Артем Ващиленко.

За словами виконавчого директора Морського Кластеру України Романа Ханжина, ініціативи розділили за напрямами: інноваційна екосистема, щоб освіту, дослідницькі проєкти консолідувати, а також створити інфраструктуру для таких проєктів. Другий напрям – дослідницькі проєкти, з якими можемо виступати з європейськими партнерами. Третій напрям – інтернаціоналізація , просування українських підприємств.

Читайте також: "Колишня директорка одного з миколаївських закладів профосвіти не визнає законною його реорганізацію"

Учасники кластеру ставлять собі за мету повернути впізнаваність Миколаївської області, як морського регіону.

За словами Артема Ващиленка, в Миколаєві, за ініціативи морської спільноти, прийнято стратегію розвитку річок і маломірного судноплавства. Миколаївщина є морським регіоном, але загальнонаціонального іміджу бракує. Тому одне з головних завдань — повернути миколаївському регіону імідж морського центру.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди