Петиція проти дебютного фільму співачки Sia про аутичних людей зібрала майже 100 тисяч підписів

Петиція проти дебютного фільму співачки Sia про аутичних людей зібрала майже 100 тисяч підписів

Петиція проти дебютного фільму співачки Sia про аутичних людей зібрала майже 100 тисяч підписів

Петиція проти режисерського дебюту співачки Sia (справжнє ім'я – Сіа Ферлер) "Мьюзік", який, за її словами є "любовним листом спільноті аутистів", зібрала майже сто тисяч підписів. Звернення до Голлівудської асоціації іноземної преси з вимогою позбавити картину двох номінацій на премію "Золотий глобус" та припинити трансляцію на стрімінгових сервісах з'явилася на сайті Change.org в лютому 2021 року.

"Той факт, що "Мьюзік" був номінований на дві премії "Золотий глобус", свідчить про повну зневагу всієї індустрії розваг до інклюзивності та представництва меншин", – написали Ніна Сков Йенсен і Розанна Катая, одні з авторок петиції, які ідентифікують себе як "аутичних людей". – Стрічка використовує аутизм як надихаюче порно, яке змушує нейротипових людей відчувати свою ймовірну перевагу".

У фільмі з Кейт Хадсон і Леслі Одом-молодшим, який номінували на премію "Золотий глобус" за "найкращу жіночу роль" та як "найкращий фільм – комедія або мюзикл", зірка кліпів співачки й танцівниця Медді Зіглер грає аутичного підлітка. Критиків обурив той факт, що абсолютно нормальна Зіглер грає тінейджера зі спектром аутичних захворювань (тому що Sia "не може працювати без неї") водночас з тим, як в індустрії досить актрис, які змогли б не зіграти роль, а прожити її, ґрунтуючись на власному досвіді.

Режиссерка-дебютантка і попзірка Sia представляла свій фільм як "любовне послання спільноті аутистів", проте дехто зі спільноти з нею не погодилися. У петиції вони підкреслили, що окремі епізоди стрічки наповнені гучними звуками, яскравими вогнями та швидкими рухами камери, що негативно позначається на стані людей з аутизмом.

"Приблизно кожна четверта людина з аутизмом страждає на епілепсію. Тому перегляд цього фільму може викликати напади. Попри те, що він був знятий "для" аутичних людей, Sia зробила його таким, що більшість з нас не зможе його подивитися", – написали автори петиції. Їм також не сподобалося, як актриса Медді Зіглер (відома за хореографічні таланти у кліпах співачки) зіграла персонажа з цим видом психічного розладу.

У Голлівудській асоціації іноземної преси, яка присуджує нагороду "Золотий глобус", поки не відреагували на петицію.

Що відомо

  • Аутизм — це розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної й невербальної комунікації, і повторюваною поведінкою; у людей з цим розладом існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, відтак виникають порушення в соціалізації.
  • Аутизм НЕ з'являється внаслідок вакцинації, неправильного виховання чи певної хвороби. Проте це стан, який неможливо вилікувати, хоч і з часом можно скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 1 дитина зі 160 страждає розладом аутистичного спектру. В Україні зареєстровано понад 7 тисяч таких дітей (7 491 у 2017 році).

Читайте також

16-річна полтавка з аутизмом пише картини. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Акторку із серіалу "Мандалорець" звільнили через антисемітизм та політичні коментарі

Фестиваль Docudays UA 2021 пройде онлайн і офлайн: що в програмі

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше