В Іспанії фабрика випустила партію дитячих ляльок "із синдромом Дауна"

В Іспанії фабрика випустила партію дитячих ляльок "із синдромом Дауна"

В Іспанії фабрика випустила партію дитячих ляльок "із синдромом Дауна" Miniland

Іспанська лялькова фабрика, що розташована в муніципалітеті Оніл, випустила партію інклюзивних дитячих ляльок. Ці ляльки, на відміну від попередніх, не викликали розлючення батьків, чиї діти народилися з генетичними розладами.

Як пише The Guardian, маленьке містечко Оніл знаходиться на сході Іспанії. Понад століття тому місцеві гончарі почали перетворювати глину з довколишніх гір на дитячі ляльки, що призвело до створення першої лялькової фабрики в країні. Тепер про місто знову заговорили через поєднання інклюзивності та ремісничого виготовлення ляльок місцевими майстрами.

Загалом в Онілі проживає 38 виробників іграшок. Їхня колекція з чотирьох інклюзивних ляльок виграла іспанський приз "Іграшка року". Ляльки — два хлопчики й дві дівчинки різного кольору шкіри — виготовив виробник іграшок під назвою Miniland.

"Спочатку ми були стурбовані. Але реакція нас здивувала. Це було дуже позитивно", — сказала директорка з маркетингу компанії Вікторія Орруньо.

Лялька призначена для всіх дітей, а не лише для тих, хто має синдром Дауна.

"Іноді ми не звертаємо на це уваги, але гра з ляльками — дуже збагачує і розвиває досвід дітей. Вони можуть бачити різні реальності й нормалізувати їх", — сказала Орруньо.

ЛялькиMiniland

Ляльки

Американська блогерка Келлі Хемптон, донька якої народилася з генетичним захворюванням, сказала, що попередні спроби лялькових фабрик зробити іграшки "з синдромом Дауна" її розлючували, але іспанські іграшки змінили її думку.

"Це просто красива лялька, з якою будь-яка дитина захоче пограти", — сказала вона.

Що відомо

  • Каліфорнійська компанія Mattel, яка виробляє ляльки Барбі, заявила, що доповнить лінійку Fashionistas ляльками на інвалідних візках, зі шкіряними захворюваннями й без волосся.
  • У третьому кварталі 2020 року продаж ляльки Барбі від компанії Mattel Inc. зріс на 29%, завдяки чому прибуток компанії збільшився на 10%.
  • Вісімнадцятирічна модель із синдромом Дауна стала зіркою Gucci та Vogue.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше