Чи потрібно декларувати авто, якщо ви ним вже не володієте. Пояснює НАЗК

Чи потрібно декларувати авто, якщо ви ним вже не володієте. Пояснює НАЗК

Чи потрібно декларувати авто, якщо ви ним вже не володієте. Пояснює НАЗК Ілюстративне фото: pixabay

Національна агенція з питань запобігання закликає громадян не викреслювати з декларацій автомобілі, продані за довіреністю у 2020 році. У НАЗК розповіли, в яких ще випадках потрібно задекларувати автомобіль, який більше не належить людині, що подає декларацію.

Авто, яке передано за довіреністю

Якщо суб'єкт декларування передав авто іншій особі на підставі довіреності з правом розпорядження, НАЗК рекомендує вказати його в декларації, адже "видача довіреності не припиняє права власності особи на майно".

"Продаж транспортного засобу, що має ідентифікаційний номер, передбачає відповідне оформлення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу, зняття його з обліку, отримання свідоцтва про його реєстрацію. Видача довіреності на володіння, користування та розпорядження транспортним засобом без належного укладення договору купівлі-продажу або дарування цього засобу не є підставою для набуття права власності на транспортний засіб особою, яка цю довіреність отримала", – пояснили в НАЗК.

Викрадений автомобіль

В агентстві зазначили, що припинення володіння та користування власника у зв’язку із викраденням – не припиняє права власності на це майно.

У такому випадку інформацію про викрадене майно слід відображати незалежно від його фактичної наявності.

"Наведене правило застосовується також тоді, коли викрадене авто було застраховано, а страхова компанія здійснила страхову виплату, і при цьому, за умовами страхового договору, авто станом на кінець звітного періоду не перейшло у власність компанії", – повідомляють в НАЗК.

Не встигли розмитнити автівку, яка належить третій особі

"Нерозмитнений транспортний засіб, який належить на праві власності третій особі, але яким людина або члени його сім’ї користувалися станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів упродовж звітного періоду потрібно декларувати", – зазначили в НАЗК.

За їх інформацією, в декларації зазначаються відомості про цінне рухоме майно, зокрема таке, що перебуває у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї, незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди