Джокович удев'яте в кар'єрі вийшов у фінал Australian Open

Джокович удев'яте в кар'єрі вийшов у фінал Australian Open AP

Новак Джокович не дозволив створити ще одну сенсацію росіянину Карацеву.

Першим фіналістом Australian Open-2021 став сербський тенісист Новак Джокович. Перша ракетка світу серед чоловіків переміг росіянина Аслана Карацева у трьох сетах.

Джокович за крок до фіналу мав зустрітитися із тенісистом, який уперше в кар'єрі брав участь в основній сітці Australian Open та пройшов найбільшу кількість суперників. Карацев обіграв трьох тенісистів у кваліфікації, після чого пройшов ще п'ятьох у основній сітці змагань, серед яких були сіяні Дієго Шварцман (8-й номер), Фелікс Оже-Альяссім (20-й). Грігора Дімітрова (18-й номер посіву) росіянин здолав у чвертьфіналі.

Але здійснити ще одну сенсацію Карацеву не вдалося. Джокович переміг росіянина за підсумками трьох сетів.

Як зіграли Джокович та Карацев?

Для перемоги у першому сеті Джоковічу вистачило лише одного брейку на подачі Карацева. За рахунку 4:3 сербський тенісист вів у рахунку 40:0 і використав перший брейк-поїнт. Всуху Джоковіч переміг Карацева і у наступному геймі - 6:3.

У другому сеті перевага першої ракетки світу також була відчутною. Джокович взяв чотири гейми поспіль за рахунку 1:1. Проте Карацев зміг нав'язати боротьбу сербському тенісисту, взявши гейм на власній подачі за рахунку 1:5, а потім зробивши брейк на подачі Джоковича. Вирішальним став гейм на подачі серба: Карацев спершу відіграв у суперника два сет-боли, проте згодом не реалізував два брейк-поїнти. У підсумку Джокович здобув перемогу і у другій партії.

Джоковичу вдалося довести перемогу у матчі вже за підсумками третього сету. Серб розпочав партію із брейку на подачі Карацева, але за рахунку 2:1 дозволив росіянину відповісти тим самим. Однак наступні 4 гейми залишилися за першою ракеткою світу: - 6:2 у вирішальному сеті.

Матч між тенісистами тривав трохи менше 2 годин. За цей час Джокович подав 17 ейсів (у Карацева 6), а також здійснив майже вдвічі менше невимушених помилок - 14 проти 30 у росіянина. Також Джоковичу вдалося реалізувати майже всі брейк-поїнти (6 із 7), у Карацева цей показник склав 40% (2 із 5).

Australian Open. Півфінал, чоловіча сітка

Новак Джокович (Сербія, 1) - Аслан Карацев (Росія) 3:0 (6:3, 6:4, 6:2)

У фіналі лідер чоловічого рейтингу зустрінеться із переможцем протистояння між росіянином Даніїлом Мєдвєдєвим та греком Стефаносом Циципасом.

Що сказав Джокович після матчу

Сербський тенісист високо оцінив виступ Карацева на турнірі, попри програш за підсумками трьох сетів. І наголосив на тому, що провів дуже сильний матч.

"Треба віддати належне Карацеву. Вітаю його із потраплянням до півфіналу у дебютному розіграші на Australian Open. Не думаю, що подібне колись траплялося в історії тенісуКарацев став першим тенісистом за 30 років, який дійшов до півфіналу Australian Open, перебуваючи за межами топ-100 у чоловічому рейтингу. За відчуттями цей матч - найкращий, що я провів на турнірі. Відчував себе здорово, без проблем бив по м'ячу, не відчував болю".

Джокович також відзначив, що завдяки розкладу змагань матиме один додатковий день для підготовки до фіналу.

"Тепер у мене є два дні. Побачимо, що далі, поговорю із командою, і ми все оцінимо. Точно буду тренуватися в один із днів, можливо, у суботу. Але зараз найголовніше відновитися. У мене було достатньо ігрового часу та практики, тому дуже важливо накопичити вдосталь енергії перед вирішальним матчем на Australian Open".

• Джоковіч вдев'яте у кар'єрі зіграє у фіналі Australian Open. Попередні вісім фіналів закінчувалися для сербського тенісиста перемогами.
  • На Australian Open Джокович виходив у фінал частіше, ніж на інших турнірах Великого Шолому. До 2021 року серб вісім разів грав у фіналах US Open, однак здобув лише три перемоги.
  • Серб має можливість вдруге поспіль перемогти на Australian Open. У фіналі 2020 року він здолав австрійця Домініка Тіма. Раніше він перемагав двічі поспіль на кортах у Австралії в 2012-2013 роках - Рафаеля Надаля та Енді Маррея.
  • Загалом для Джоковича це буде 28-й фінал у кар'єрі на турнірах Великого Шолому: 18 перемог, 10 поразок.
  • Завдяки участі у півфіналі Australian Open Аслан Карацев піднявся на 72-і позиції у рейтингу ATP - із 114-го на 42-е місце.

ФутболОлімпіада-2020Зимовий спортБоксКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress StartТеніс