У Сумському районі планують дев’ять тергромад

У Сумському районі планують дев’ять тергромад

У Сумському районі планують дев’ять тергромад

Нові межі міста Суми та вісім об’єднаних тергромад на території Сумського району – така пропозицій робочої групи при облдержадміністрації щодо майбутнього цієї частини регіону. Проголосували документ 21 січня.

Сумська об’єднана тергромада – це Суми, Стецьківська, Великочернеччинська, Битицька сільські ради.

До Садівської ОТГ входять Сад, Косівщина, Великі Вільми, Шпилівка, Терешківка, Сула, Голубівка Лебединського району.

У Сумському району планують дев’ять тергромад

У Сумському районі планують дев’ять тергромад

Верхньосироватська ОТГ – це безпосередньо Верхня Сироватка та Великий Бобрик.

Нижньосироватська громада – Нижньосироватська, Старосільська, Низівська сільські ради.

У Сумському району планують дев’ять тергромад

У Сумському районі планують дев’ять тергромад

Бездрицька громада складається з двох сіл – Бездрик, Токарівка. Юнаківська тергромада поєднує в собі – Юнаківку, Кияницю, Могрицю та Басівку.

У Сумському району планують дев’ять тергромад

У Сумському районі планують дев’ять тергромад

До Хотінської ОТГ входять – Хотінь, Кіндратівка, Олексіївка, Біловоди.

Степанівська ОТГ складатиметься зі Степанівки та Підліснівки.

Миколаївська громада матиме у складі Миколаївку, Яструбине, Кровне, Северинівку, Кекине, Новосуханівська.

На думку голови Сумської райради Вадима Акпєрова, об’єднувати треба дещо інакше.

"Є пропозиція утворити Садівську громаду у складі: Садівської сільської ради, Косівщинської, Терешківської, Великовільмівської, Шпилівської, Сульської та Голубівки Лебединського району. А Низи, які планувалися раніше в Садівську громаду приєднати до Нижньої Сироватки. З 22 депутатів Стецьківської сільської ради 19 висловилися за те, щоб приєднатися до Хотіньської ОТГ, але хочу зауважити, те що були позови від мешканців Стецьківки до суду. Є судові рішення, які ще тривають, а на які, якщо не помиляюся, подана апеляція. Юнаківська, Могрицька, Кияницька і Басівська сільська рада готові об’єднатися в Юнаківську ОТГ. Битицьку і Великочернечченську сільські ради за погодженням з депутатами, сільськими головами й з представництвом цих сіл, ми пропонуємо до Сумської ОТГ", - розповів голова Сумської районної ради Вадим Акпєров.

Від Сум слово мав секретар міської ради.

"Ми підтримуємо те, щоб Стецьківка, Битиця, Чернеччина були разом із містом – це перше. Друге, це особисто моя позиція, ота біла пляма Косівщина, вона вже давним-давно є містом Суми, як і Сади. Вони також мають бути в місті Суми як і Сади, бо по факту так і є. Всі працюють в місті Суми й ПДФО в місті Суми. Проєкт "Великі Суми" абсолютно його підтримую, лише за однієї умови, коли частка місцевих бюджетів в загальному зведеному бюджеті країни буде не менше 60%, коли буде реальна децентралізація", - говорить секретар Сумської міської ради Андрій Баранов.

На засіданні були четверо народних депутатів від Сумщини. Окремих виступів вони не робили. Про бачення майбутніх обрисів Сум і Сумського району, які входять до двох мажоритарних округів - №157 та 158 - ми запитали сьогодні….

"Я дійсно за "великі Суми", але враховуючи рішення громад, сільських рад, те що люди виявили бажання об’єднатися і створити окремо об’єднану територіальну громаду, я думаю, що їм повинні ми як влада, дати можливість на існування. Тому, я думаю, що саме рішення безпосередньо, що стосується Сумської ОТГ (проголосованої – ред.), то є воно правильним", - каже народна депутатка 157 округу Тетяна Рябуха.

"На даний час це оптимально. Це те, що захотіли самі люди, як визначилися, як прорахували, але там взагалі були спроби малі (ОТГ – ред.) зробити, але їх так скажемо, не підтримали. А так в цілому підходили по показниках спроможності, по всьому іншому, то, звичайно, ми не були проти й підтримували громади. У нас єдине, де менше можна було зробити — це об’єднати Хотінь та Юнаківку, але вони за розмірами, скажімо так, майже однакові, за спроможністю однакові. Визначилися Хотінь, вони вже як працююча, то чому їх тягнути туди? Хотінь жодного слова не сказала. Юнаківка сказала, що ми готові й далі співпрацювати. Насправді, ми розмовляли, щоб їх об’єднати", - говорить народний депутат 158 округу Ігор Васильєв.

І маємо думку директора ГО "Інститут розвитку території" Юрія Ганущака, щодо того — як довго можуть йти узгодження та консультації, враховуючи те, що восени в Україні повинні відбутись місцеві вибори й пройти вони мають за новим розподілом територій на субрегіональному – тобто внутрішньому — рівні?

"У нас є дедлайн, час Х – це вибори. На вибори мають піти вже повністю за новою системою. Там, де йде перспективний план, тобто формування громад – це широке бурхливе обговорення цих питань, це крики, плачі, соплі. А там де стосується субрегіонального рівня – це розмова компетентних людей, компетентних органів, тому що це є побудова державної системи. Тут ніяких політиків, ніяких обговорень – хочу / не хочу. Це майбутні райони. Отут уже ніхто нікого особливо не буде слухати – це чисто державна система", - розповів директор ГО "Інститут розвитку території" (м. КИЇВ) Юрій Ганущак.

Представити узгоджений документ майбутнього адміністративно-територіального устрою Сумська обласна адміністрація мала завтра на консультаційній зустрічі у Мінрегіонбуді.

Як нам стало відомо, такої не буде. Замість Сумщини о 15-й слухатимуть Житомирщину.

За словами генерального директора Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування Сергія Шаршова, зустріч скасували за пропозицією Сумської облдержадміністрації – через неготовність документів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди