Андрій Проценко з найкращим результатом сезону в світі - другий у висоті на турнірі в Польщі

Андрій Проценко з найкращим результатом сезону в світі - другий у висоті на турнірі в Польщі

Андрій Проценко з найкращим результатом сезону в світі - другий у висоті на турнірі в Польщі АР

Він програв лише за кількістю спроб.

Український стрибун у висоту Андрій Проценко зайняв друге місце у найбільш конкуретних змаганнях сезону (поки що), які відбулися в польському Торуні. 32-річному Проценку вдалося стрибнути на 2.34 метри - це найкращий результат сезону у світі.

Упродож січня-лютого Андрій двічі стрибав на 2.28 метри - в Італії та на чемпіонаті України, але жодного разу не зміг підкорити планку на висоті 2.30 м.

А на змаганях Золотої серії Світового легкоатлетичного туру в Торуні українець одразу двічі оновив свій рекорд сезону.

Проценко почав стрибати з висоти 2.10 метри - взяв з першої спроби. Він упевнено дійшов до плани на висоті 2.28 метри, а крім нього у секторі залишилося ще тільки два атлети: білорус Максим Нєдосєков, а також італієць Джанмарко Тамбері.

Білорус та італієць взяли 2.28 метри з першої спроби, а українець - ні. Але Проценко вирішив не брати цю планку, натомість переніс свої спроби на 2.31 метри - і взяв її з першого разу!

Тамбері з другої спроби стрибнув 2.31 метри, а Нєдосєков після першого невдалого стрибка перенеіс висоту на 2.34 м! Білорусу вдалося повторити хід українця - взяв 2.34 м з першої спроби, - а от Проценко та Тамбері лише з третього разу підкорили 2.34 метри!

Але все-таки стрибнули. Одразу три спортсмени змогли стрибнути 2.34 метри - це найкращий результат сезону у світі.

Змагання продовжилися на висоті 2.36 метри, але її ніхто не взяв. До того ж, Проценко після першої невдалої спроби закінчив змагатися.

Відтак, Нєдосєков завдяки меншій кількості спроби виграв "золото", Проценко - "срібло", а Тамбері - "бронзу". Усі вони ділять між собою найкращий результат сезону у світі.

У Торуні змагався ще один українець - Дмитро Нікітін з результатом 2.20 метри фінішував четвертим.

Що далі

  • З 5 по 7 березня у Торуні відбудеться чемпіонат Європи у закритих приміщеннях. Як заявив після змагань Нєдосєков, він очікує, що саме між ним, українцем та італійцем розгорнеться боротьба за "золото".
  • 2.34 метри - олімпійський норматив.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт