На Сумщині 9,7% працездатних не мають роботи. Чи вплинула на це пандемія

На Сумщині 9,7% працездатних не мають роботи. Чи вплинула на це пандемія

На Сумщині 9,7% працездатних не мають роботи. Чи вплинула на це пандемія Суспільне Суми

У Сумській області 9,7% працездатних людей - без роботи. Це інформація за три перші квартали 2020 року від обласної статистики. Подібна ситуація й на ринку праці всієї країни. Пандемія, розповіли у міському центрі зайнятості, вплинула на ситуацію з безробіттям. Найбільше постраждала сфера обслуговування: заклади громадського харчування, торгівля.

Олексій Семашко судиться зі своїм колишнім роботодавцем, а поки рішення немає, підвищує свою кваліфікацію в центрі зайнятості.

"Я працював 11 років у Сумському художньому музеї на посаді наукового співробітника. У серпні скоротили, але, вважаю, це було незаконне звільнення. Мені треба відновитися. У вересні звернувся до міського центру зайнятості, де став на облік", - розповідає чоловік.

За спеціальністю, говорить, він - вчитель англійської мови.

"Мені запропонували безплатні курси англійської мови. Я їх успішно пройшов. Це було в онлайн-режимі, достатньо цікаво. Мені запропонували роботу – вчитель англійської мови. Я відновлююся в художньому музеї і тому поки не потребую вакансій", - каже пан Олексій.

Світлана Карпенко в минулому - бухгалтерка. Про причини звільнення з попереднього місця говорить: "У зв’язку з карантином. Конкуренція збільшується, підприємство бере молодших працівників".

Пані Зінаїда говорить, що їй подобається робота в лісі: "Я шукаю за своєю професією роботу – лісокультурниця. Працюю в Піщанському лісництві. Так сталося, що в нас - сезонна робота. Сподіваюся, що нас візьмуть іще на сезон. Ми вирощуємо саджанці ялинок, сосен, зелені самшитики для краси".

безробіття сумщина

Хто найбільше постраждав від пандемії, розповіли в міському центрі зайнятості.

"Торгівля – перші, хто постраждали: скоротили тривалість робочого часу, зупинили торгові точки, закрили робочі місця в магазинах. Це вся сфера обслуговування, надання послуг: кухарі, офіціанти, бармени", - говорить заступниця директора Сумського міського центру зайнятості Галина Діхнич.

Але ситуація, яка склалася на сьогодні, – не найбільша криза з безробіттям для сумчан.

"Були періоди, коли безробіття сягало більш значних показників. Коли ми зараз говоримо, що користувалися нашими послугами близько 11 тисяч, то, згадуючи попередні періоди, 2009-й або 2000 роки, цифра сягала 15-18, 20 тисяч, тому кількісне вираження було гіршим", - каже Діхнич.

безробіття сумщина

Усього впродовж 2020 року в Сумах понад 13 тисяч людей звернулися до міського центру зайнятості. З них 10 тисяч отримали статус безробітного. В області таких - 71 тисяча, з яких 50 тисяч - офіційно визнані безробітними. Для них у Сумах є трохи більше ніж пів тисячі вакансій. На теренах області 1402 - вільних робочих місця.

На Сумщині майже 10% працездатних не мають роботи. Чи вплинула на це пандемія

Людям, які шукають роботу, не обов’язково ходити самим до центру зайнятості, аби зареєструватись у базі. Це можна зробити з телефону, завантаживши додаток "Дія". У 2020 році такою можливістю в Сумах скористалися 500 людей. З початку 2021 року - майже 300 людей, сказала Галина Діхніч. Як зареєструватися через додаток "Дія", можна дізнатися на сайті додатку.

Що відомо

  • З 12 березня по 30 вересня 2020 року статус безробітного в Україні отримали 504 тисячі осіб, що на 56% більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше безробітних - серед жінок та людей з вищою освітою.
  • Пандемія COVID-19 стала причиною скорочення глобального ринку праці на 250 мільйонів робочих місць.
  • Експерти прогнозують глобальну фінансову кризу у 2021 році через вплив пандемії COVID-19.
  • За даними Світового банку, у зв'язку із кризою, спричиненою пандемією, щонайменше 88 мільйонів людей перетнуть межу бідності.
  • Сумарні статки 10 найбагатших людей планети зросли на 540 мільярдів за час пандемії.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди