"Не вистачило одного старту для упевненості в індивідуалці". Дудченко - про результат у Поклюці

"Не вистачило одного старту для упевненості в індивідуалці". Дудченко - про результат у Поклюці

Ексклюзивно
"Не вистачило одного старту для упевненості в індивідуалці". Дудченко - про результат у Поклюці IBU

Ексклюзивний коментар Дудченка Суспільне Спорт.

Антон Дудченко вдруге виступив на чемпіонаті світу в Поклюці. Після участі у спринті, де біатлоніст фінішував 78-м, Дудченко намагався показати високий результат в індивідуальній гонці.

Проте виступити високо на чемпіонаті світу в Поклюці український біатлоніст не зміг: із трьома штрафними хвилинами Дудченко фінішував 47-м.

Читайте також: Прима - у топ-10, Легрейд - чемпіон світу. Результати індивідуальної гонки

За підсумками індивідуальної гонки до мас-старту зміг потрапити лише один спортсмен - Артем Прима став найкращим серед списку біатлоністів, які претендували на 15 місця. Дудченко міг потрапити до нього лише за умов високого місця в індивідуалці.

Читайте також: Прима - єдиний представник від України у чоловічому мас-старті на чемпіонаті світу в Поклюці

В ексклюзивному інтерв'ю журналісту Суспільне Спорт Євгенію Каранову Дудченко визнав, що хотів би краще виступити у стартових гонках у Поклюці. У попередній індивідуальній гонці, яка відбулася на етапі Кубка світу в Антгольц-Антерсельві, українець показав найкращий результат у кар'єрі, фінішуваши п'ятим.

"На чемпіонаті світу всім би хотілося пробігти гонку на високому рівні. В мене після Антгольцу було більше хвилювань, тому що розумів, що за умов гарної стрільби можна було боротися за досить високі місця. Можливо, було більше хвилювання, аніж якоїсь упевненості чи ще чогось".

Також Дудченко відзначив, що в індивідуальній гонці на чемпіонаті світу його лижі працювали краще, аніж у спринті. У спринтерській гонці Антон фінішував 78-м і не потрапив до гонки переслідування.

"Лижі досить гарно працювали. Мені подобалися більше, ніж у спринті, хоча там, напевно, була більше моя помилка, ніж сервіса. На лижі нарікань немає. Мені не зовсім сподобалися лижі у спринті в роботі, не такі були, як сьогодні".

Читайте також: Норвезький сервісмен працює з Україною на чемпіонаті світу з біатлону: хто він такий

Під час індивідуальної гонки Дудченко припустився трьох хиб на "стійці" (дві - під час другої стрільби і ще одну під час останньої). Антон зазначив, що відпрацював невдало, наголосивши на тому, що мав працювати, як і зазвичай.

"Лежачи відпрацював так, як потрібно було. Приїхав на вогневий рубіж, почав досить довго думати про це. Треба було не вицілювати, працювати більше у звичному режимі. Це більш психологічні помилки, аніж технічні".

За підсумками індивідуальної гонки Дудченко показав 47-й результат, відставши від норвежця Йоганнеса Бьо чистим ходом майже на 3 хвилини. На думку біатлоніста, йому не вистачило ще одного старту на чемпіонаті світу, щоб виступити краще.

"У спринті досить поганий був результат, як на вогневому рубежі, так і по трасі був досить великий програш. Може, десь не вистачило цього одного старту у гонці переслідування, щоб сьогодні було більше упевненості на вогневому рубежі. Хоча стартів було багато у цьому сезоні, бажання бігати ще є, і хотілося б пробігти максимум гонок. Але у персьют не потрапив, до мас-старту також. Не знаю, як там буде у чоловічій естафеті, це вже вирішить тренер".

Що відомо

  • Дудченко міг стартувати у змішаній естафеті - його ім'я головний тренер збірної України Юрай Санітра називав у якості потенційної заміни Дмитру Підручному на змішану естафету. Проте дебют біатлоніста на чемпіонаті світу було відкладено - Підручний стартував.
  • У Поклюці Дудченко здобув чотири нагороди у кар'єрі - на юніорському чемпіонаті Європи (друге місце у індивідуальній гонці та третє - у гонці переслідування), а також на юніорському Кубку IBU (змішана естафета та спринт - 3-е місце).
  • Найкращий результат у сезоні Дудченко показав на етапі Кубка світу у Антгольц-Антерсвельві - п'яте місце у індивідуальній гонці.

Розклад заключних гонок чемпіонату світу у Поклюці

  • 18 лютого. Одиночний мікст
  • 20 лютого. Чоловіча та жіноча естафети
  • 21 лютого. Чоловічий та жіночий мас-старти
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт