В Іспанії через арешт репера спалахнули антиурядові протести

В Іспанії через арешт репера спалахнули антиурядові протести

В Іспанії через арешт репера спалахнули антиурядові протести

Десятки людей були поранені під час протестів, які пройшли в кількох містах Іспанії через арешт репера Пабло Аселя, який у своїй творчості критикував монархію. Про це повідомляє DW.

Іспаномовний репер Пабло Асель у своїй творчості та соцмережах активно ділився політичними поглядами, що є близькими до марксизму, порушував теми пригнічення іспанських робітників капіталістами, усіляко критикував монархію та сучасну економічну систему, а також начебто виправдовував тероризм. 

Зокрема, у пісні "Хуан Карлос де Бурбон" репер називав королівську родину та особисто короля Іспанії Хуана Карлоса де Бурбона крадіями та злочинною бандою. Такі погляди він висловив у 64 твітах від 2014 до 2016 року. 

Суд призначив Пабло Аселю ув’язнення до дев'яти місяців і штраф у 24 300 євро. У разі несплати цієї суми йому можуть присудити ще один додатковий рік. Асель мав добровільно з'явитися у в'язниці, але замість цього забарикадувався в будівлі Університету Леріди.

Підтримати та захистити його від правоохоронців прийшло близько 50 прихильників репера. Проте через добу поліція все ж таки заарештувала музиканта і відправила його до в'язниці. "Перемога буде за нами. Не буде ні забуття, ні прощення", – заявив він під час арешту.

Після цього в ряді міст Каталонії почались демонстрації: тисячі людей вийшли на вулиці Барселони, Жирони, Леріди, Вікі та Валенсії. Демонстрація переросла в сутички з поліцією – протестувальники кидали в поліцейських пляшки та каміння, споруджували барикади, підпалювали сміттєві баки та мотоцикли. Загалом поранення отримали 33 людини, 8 з них госпіталізовані. Ще 15 осіб були затримані поліцією.

Понад двісті іспанських зірок підтримали Пабло Аселя (зокрема, режисер Педро Альмодовара та актор Хав’єр Бардем) і підписали петицію на його підтримку. У відповідь на це уряд Іспанії пообіцяв пом’якшити закон "Про свободу слова" та запровадити легші покарання, однак від арешту репера не відмовився.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше