Сучасні міста просідають під власною вагою – дослідження

Сучасні міста просідають під власною вагою – дослідження

Сучасні міста просідають під власною вагою – дослідження

Згідно з новим дослідженням, великі міста буквально починають тонути під власною вагою. Це дуже небезпечно, оскільки водночас зміна клімату викликає підвищення рівня моря. Про це йдеться в науковій статті для журналу AGU Advances.

До 2050 року 70% населення Землі буде жити в великих містах. Вчені виявили: великі міста настільки важкі, що під ними фактично прогинається літосфера – зовнішня оболонка Землі.

За підрахунками геологів, місто Сан-Франциско за свою історію опустилося на 80 міліметрів. Проблема в тому, що прибережний Сан-Франциско знаходиться під загрозою через підвищення рівня моря – до 2050 року рівень моря підвищиться на 300 міліметрів. Його повільне просідання під власною вагою тепер викликає додаткові побоювання.

"Оскільки населення земної кулі непропорційно переміщається до узбережжя, це додаткове просідання в поєднанні з очікуваним підвищенням рівня моря може погіршити ризики, пов'язані із затопленням", – пишуть дослідники.

Міста настільки щільно забудовані, що, за підрахунками вчених, вага Сан-Франциско досягає приблизно 1,6 трильйона кілограмів. Така величезна вага може призвести до зміни рівнів розломних блоків – плавучих плит гірських порід, що складають поверхню Землі.

Дослідники пишуть, що необхідно використовувати супутникові фотографії або аерофотознімки, щоб провести більш детальний аналіз зон ймовірного затоплення. У міру того, як наслідки зміни клімату стають все більш очевидними, прибережні міста знаходяться під загрозою зникнення. Ризики будуть тільки зростати, якщо міста одночасно будуть занурюватися в землю під власною вагою.

Читайте також

У Берліні побудують найвищий дерев'яний хмарочос у світі

У Києві встановлять медіаскульптуру кита з переробленого пластику

У Лондоні продають найвужчий будинок міста. Його ширина менше двох метрів

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше