У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

У Франції вперше опублікують невидані раніше рукописи Марселя Пруста

Видавничий будинок Gallimard оголосив, що у Франції вперше опублікують невидані рукописи відомого французського письменника Марселя Пруста під назвою "Сімдесят п'ять сторінок".

Книга, яка розкриває нові деталі стосовно magnum opus письменника – циклу "У пошуках утраченого часу", вийде 18 березня 2021 року. Тривалий час про існування "Сімдесяти п'яти сторінок" достоменно нічого не було відомо.

У 1954 році редактор Бернар де Фаллуа згадував невідомі рукописи 1908-1909 років у передмові до роману "Проти Сент-Бева". Імовірно, текст зберігався у де Фаллуа, проте у 1962 році він не передав його в Національну бібліотеку Франції разом з іншими документами Пруста.

Про "Сімдесят п'ять сторінок" стало відомо тільки після смерті редактора у 2018 році. За словами видавничого дому, рукописи є "найбільш ранньою версією" романів "У пошуках утраченого часу".

"Ключі для читання, які залишив там письменник, дозволяють отримати доступ до первозданного Прустовського шифру", – відзначили в Gallimard.

Редакторкою книги стала родичка Пруста і співробітниця Національного центру наукових досліджень (CNRS) Наталі Мор'як. Автором передмови до видання виступив біограф письменника і професор Сорбонни Жан-Ів Тад'е.

Що відомо

  • "У пошуках утраченого часу" – масштабний роман французького письменника Марселя Пруста, складений з семи частин, які були опубліковані між 1913 і 1927 роками. Цикл вважається одним з найвидатніших літературних творів XX століття.
  • Українською мовою його переклав Анатоль Перепадя, він публікувався у видавництві "Юніверс" з 1997 по 2002 рік.

Читайте також

7 книжок, щоб перейти на українську, від радіожурналіста Сергія Стуканова

8 книжок, які можна "проковтнути" за кілька вечорів

Як вибирають українські книжки для перекладу за кордоном

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше