Миколаївські освітяни вчитимуться медіаграмотності

Миколаївські освітяни вчитимуться медіаграмотності

Миколаївські освітяни вчитимуться медіаграмотності Суспільне Миколаїв

У рамках міжнародного проєкту "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність" розпочався конкурсний відбір учасників на тренінги для освітян. У конкурсі беруть участь вчителі, які викладають історію, українську мову та літературу, а також мистецтво.

Директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Василь Шуляр говорить, що головні завдання проєкту "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність" - допомогти людям захиститися від впливу дезінформації в умовах гібридної війни. Навчити критично ставитися до інформації, якою насичений медіапростір. А також розвінчувати наратив кремлівської пропаганди про те, що Південь України - це частина російської території.

"Ми маємо сьогодні впливи російської пропаганди на свідомість наших громадян південного регіону. Давати можливість розуміння, що це є провокація, щоб внести розкол у нашому суспільстві, маніпулюючи, що Південь України – це російська філія", - розповів Василь Шуляр.

Миколаївські освітяни вчитимуться медіаграмотностіСуспільне Миколаїв

Політична, психологічна та емоційна дезорієнтація українців є одним із найбільш негативних наслідків впливу пропаганди. Емоційний заряд і використання психологічного фактору – це головні елементи системи, за якою працює дезінформація.

Методист із медіаосвіти Максим Запорожченко розповідає, що в рамках проєкту він буде демонструвати освітянам у доступній та розважальній формі, що дотримуватися правил медіагігієни так само важливо, як і в ситуаціях, що стосуються особистої гігієни.

Читайте також: "Що зміниться в житті громад та що передбачає укрупнення районів Миколаївської області"

"Одягаймо маску – це фільтруймо всю інформацію, яку ми отримуємо з медіаджерел. Тому що інформації зараз дуже багато. Миймо руки – тобто очищаймо власні джерела з яких ми отримуємо цю інформацію. І дотримуймося соціальної дистанції – тобто не піддаваймося емоційним впливам – різко позитивним, або різко негативним. Пам’ятаймо про те, що будь-яка емоція, яка в нас викликана, вона заздалегідь була підготовлена тими, хто цю емоцію хотів у нас викликати", – розповів Максим Запорожченко.

Із Миколаївської області надійшло 90 анкет від освітян, які хочуть навчитися викладати медіаграмотність.

Проєкт триватиме до квітня 2021 року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди