Вірер та Гаузер розділили Малий кришталевий глобус. Чи траплялися такі ситуації раніше

Вірер та Гаузер розділили Малий кришталевий глобус. Чи траплялися такі ситуації раніше

Вірер та Гаузер розділили Малий кришталевий глобус. Чи траплялися такі ситуації раніше AP Images

Перший Малий кришталевий глобус біатлонного сезону 2020/21 виграла не одна спортсменка, а одразу дві - Доротея Вірер та Ліза Тереза Гаузер розділили перше місце у заліку індивідуальних гонок.

Італійка та австрійка набрали по 103 очки за результатами сезону в індивідуальних гонках (зараховувалися два результати з трьох, найгірший не враховаий). У залік пішли перше та четверте місце спортсменок в 15-кілометрових гонках.

Читайте також: Юлія Джима - четверта у гонці за Малий кришталевий глобус в індивідуальних гонках

Як заявила Доротея Вірер, для неї дивно ділити з кимось перше місце, але краще так, ніж не отримати нічого.

"Приємно, хоч щось виграти. Найскладніший сезон для мене, доводиться боротися у кожній гонці, і круто, що вийшло хоч десь виграти. Дуже дивно ділити перемогу з кимось, було усього три гонки. Але краще виграти хоч щось, нехай і з іншою біатлоністкою, ніж не виграти нічого", - заявила Доротея.

Така ситуація рідкісна для світового біатлону, але трапляється не вперше. Суспільне Спорт підібрало інші моменти, коли Глобус розділили два спортсмени.

  • Сезон 2017/18: чоловічий індивідуальний залік, Мартен Фуркад та Йоганнес Бьо

Останній схожий випадок - Йоганнес Бьо та Мартен Фуркад розділили між собою Глобус у заліку індивідуальних гонок. За результатами сезону вони набрали по 108 очок.

Це бу перший виграний Глобус у кар'єрі Йоганнеса Бьо. Тоді вони з Мартеном жартували, що будуть володіти трофєєм почергово.

"Не впевнений, що така ситуація передбачена правилами. Думаю, нам потрібно це обговорити з організаторами. Можлио, Йоганнес захоче почергово володити трофеєм - тиждень у мене, тиждень у нього. А, можливо, нам видадуть два Глобуси", - казав Мартен.

  • Сезон 2014/15: жіночий залік переслідування, Дар'я Домрачева та Кайса Макарайнен

Якщо у сезоні є всього три індивідуальні гонки, і там нічиї більш ймовірні, то переслідувань куди більше. У сезоні їх було сім. Однак навіть така кількість гонок не дозволила визначити переможця.

Дар'я Домрачева та Кайса Макарайнен розділили Глобус - по 348 очок. Той сезон загалом білоруска та фінка провели на рівних, у заліку Кубка світу їх розділило усього 47 очок (1094 проти 1047, перемогли Дар'я). А от у переслідуваннях біатлоністки показали однаковий результат.

До речі, третьою найкращою у тому сезоні була українка Валентина Семеренко.

  • Попередні випадки рівної кількості очок

Ще дві такі ситуації траплялися раніше. У сезоні 1998/99 по 92 очки у заліку індивідуальних гонок набрали Павел Ростовцев (йому дісталося перше місце) та Свен Фішер.

А у сезоні 2003/04 - Лів-Гріт Пуаре (стала переможницею) та Анна Богалій - набрали однакову кількість очок у заліку мас-стартів, по 139.

Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт