"З огляду на весь сезон - це непоганий результат". Меркушина - про виступ в індивідуальній гонці

"З огляду на весь сезон - це непоганий результат". Меркушина - про виступ в індивідуальній гонці

Ексклюзивно
"З огляду на весь сезон - це непоганий результат". Меркушина - про виступ в індивідуальній гонці Євгеній Каранов

Ексклюзивний коментар Анастасії Меркушиної для Суспільне Спорт.

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина дебютувала на чемпіонаті світу-2021 в індивідуальній гонці. З однією хвилиною штрафу 26-річна Меркушина стала найкращою серед українок, вона фінішувала 13-ю.

Читайте також: Меркушина - 13-а, Давідова - чемпіонка світу. Результати жіночої індивідуальної гонки

Цей результат став для неї найкращим у сезоні на рівні Кубка світу. До того вона провела усього три змагання на цьому рівні: 60, 56 та 92 місця. Однак потрапила в склад на чемпіонат світу завдяки "сріблу" в індивідуальній гонці на чемпіонаті Європи.

Після старту Анастасія Меркушина поспілкувалася з Суспільне Спорт.

  • Чи задоволена результатом?

"Повністю точно незадоволена, бо були помилки. На першій лежці помилилася, але ідентифікувала проблему, дуже сподіваюся, що більше її не повторю. По ходу мене не вистачило на останнє коло, бо йшла на всі гроші з першого кола, одразу включилася в роботу, тому трохи не вистачило. Таке буває, тим більше в горах, а тут у Поклюці важкі гори".

  • Якби до старту гонки сказали, що фінішуєш 13-ю - була б рада?

"Якщо чесно, не знаю. Кожен спортсмен максималіст, налаштовуєшся на подіум, але з огляду на моє самопочуття увесь сезон - це досить непоганий результат. Краще, ніж нічого, але все одно не самий топчик".

  • Чи додає такий результат моральних сил?

"Коли збираєш картинку чи пазл, то як тільки щось випадає, картинка не складається, бо чогось не вистачає. У мене таких моментів за цей сезон - були як маленькі, так і десь великі - було дуже багато. У якихось винна я сама, в якихось - обставини, які від мене не залежали. [На цю гонку] пошукала по комірчинах, по кутках, зібрала усе, що могла.

Треба закінчити сезон якомога сильніше, відпрацювати з тим, що є. А на наступний - починати заново, орієнтуватися і на помилки: взяти їх, побачити, проаналізувати та викинути зі свого життя. І перебороти себе та обставини".

  • Чи була підтримка по дистанції?

"Була вся інформація, розкладка, як тримаюся, скільки ще залишилося. Дуже вдячна, що ніхто не казав "тебе наздоганяють, давай уперед. А навпаки казали: "тобі залишилося стільки секунд до такого місця, давай-давай, потерпи". Була така підтримка класна.

Хоча, звісно, нема вболівальників, нема атмосфери. Мені приємно, що організатори так тут підготували, є нехай ці сублімовані відчуття, що є вболівальники, включаються заставки. Справжніх емоцій не вистачає: коли трибуни ревуть так, щоб аж вуха закладало. Але ті, хто були, дуже голосно кричали, намагаючись створити атмосферу".

  • Як відпрацювали лижі?

"У нас і до цього були гонки, коли прямо класні лижі були, коли хочеться бігти. Але тепер це, можливо, буде частіше. У індивідуальній гонці дійсно добре лижі працювали, було приємно катати, аж з задоволенням їдеш, хочеться бігти. Дуже сподіваюся, що це буде плідна співпраця.

Ніхто не застрахований від помилок: яким би ти не був супер-змазчиком, норвежець, француз чи німець. Але база знань є, тому сподіваюся, це дасть поштовх. Буде класно зберегти ті напрацювання, які в нас були, і додати щось нове - це завжди класно. Мені здається, завжди потрібно бути в пошуку".

Читайте також: Норвезький сервісмен працює з Україною на чемпіонаті світу з біатлону: хто він такий
  • Наступна ціль - Олімпіада-2022?

"Якщо вони будуть взимку (сміється). Так, Олімпіада - це вважається найвищі змагання. Я вже казала раніше, на Олімпіаді не про фамілії чи тренера, а головне, що має підійматися прапор України.

Так не має бути, як було минулого разу. Я не люблю за когось говорити, але зараз скажу за всю команду: кожен буде працювати, як тільки зможе. Ходити десь по краю, як і минулого разу в принципі, тоді ми трохи перестаралися. Цього року будемо робити усе можливе, бо Олімпіада - це не про фамілію, а про країну".

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу