Один із запорізьких ліцеїв вже готовий до запровадження профільного навчання

Один із запорізьких ліцеїв вже готовий до запровадження профільного навчання

Один із запорізьких ліцеїв вже готовий до запровадження профільного навчання

Запорізький ліцей "Логос" готовий з нового навчального року набирати в старші класи дітей із інших шкіл міста. Такий висновок зробили представники Департаменту освіти Запорізької міської ради в результаті ознайомчого візиту до навчального закладу.

До ліцею "Логос" представники міського Департаменту освіти завітали 16 лютого - дізнатися, чи готові у закладі до впровадження профільного навчання, - розповів директор Департаменту Станіслав Романчук. Очільник навчального закладу Анатолій Рівкін повідомив: вже зараз можна говорити про 3 освітні напрямки, котрі запропонують старшокласникам із нового навчального року.

Один з Запорізьких ліцеїв підготувався до запровадження профільного навчання

"Це, по-перше, математика і пов’язані з нею фізика, економіка та інформатика. Далі – хімія, біологія. І суспільно-гуманітарний напрямок – історія, філологія, правознавство. Ми маємо висококваліфікований склад вчителів. У нас гарна матеріально-технічна база. Ми вкладали кошти в інтернет, в обладнання кабінетів. Я вважаю, що мета ліцею, щоб діти добре підготувалися до вступу до вищих навчальних закладів", - каже Анатолій Рівкін.

Старшокласників прийматимуть у ліцей на конкурсній основі. Втім, його умови не будуть суворими, – підкреслив директор закладу. За його словами, дитина має знати не більше, ніж визначено програмою 9-го класу.

Один з Запорізьких ліцеїв підготувався до запровадження профільного навчання

Перепрофілювання – це певне випробування й для навчального закладу, - зазначив Анатолій Рівкін. Злагоджену систему, за якою тут зараз навчається 850 учнів, доведеться дещо змінити. Для старшокласників необхідно створити нові навчальні програми. З вересня відокремиться й отримає свій юридичний статус початкова ланка. До того ж, поки невідомо, чи наповняться учнями старші класи. У наступному навчальному році в ліцеї очікують дітей із 41-ої та зі школи "Контакт". Кажуть: готові спілкуватися з батьками дев’ятикласників, роз’яснювати, як краще їхнім дітям адаптуватися у новому навчальному закладі. Жодних примусових грошових зборів із батьків у школі не буде, - запевнив Станіслав Романчук:

"Ніхто не мусить, не зобов’язаний здавати ніяких коштів. Це – тільки рішення самих батьків – допомогти тому, чи іншому освітньому закладу, але не примусово, тільки за бажанням самих батьків. Ніяких фіксованих сум не може бути. Ми (заклади освіти) забезпечені всім необхідним для підтримки освітнього процесу", - сказав директор Департаменту освіти і науки ЗМР.

Один з Запорізьких ліцеїв підготувався до запровадження профільного навчання

Нагадаємо, закон про реформування середньої освіти в Україні був ухвалений 28-го вересня 2017 року. Ним передбачений розподіл шкіл на три типи: початкову ланку, гімназії та профільні ліцеї. Цей процес триває протягом 5-ти років і має завершитися у вересні 2022-го. За словами Станіслава Романчука, у Запоріжжі вже повністю створені початкові та середні ланки. З наступного року у місті планується створити 28 ліцеїв нового зразку – по 4 у кожному районі міста.

Втім, ще багато питань щодо впровадження освітньої реформи на місцях залишаються відкритими, - повідомив Станіслав Романчук. Серед них - підвіз до шкіл старшокласників, котрі будуть змушені змінити навчальний заклад.

Що відомо

  • 12 лютого батьки учнів загальноосвітньої школі № 52 Шевченківського району Запоріжжя висловили своє невдоволення з приводу того, що у новому навчальному році припиняється набір учнів до 10-11 класів. За їхніми словами, їх ніхто не попередив про перепрофілювання навчального закладу у гімназію. Директорка школи пояснює, що у школі не вистачає учнів для того, аби набрати потрібну кількість старших класів для відкриття ліцею.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди