Скільки та куди вивозять сніг із доріг та вулиць Луцька

Скільки та куди вивозять сніг із доріг та вулиць Луцька

Скільки та куди вивозять сніг із доріг та вулиць Луцька
Суспільне Волинь

Сніг із доріг та вулиць Луцька комунальники вивозять на вулицю Набережну поблизу річки Стир. Зі слів керівника департаменту ЖКГ Миколи Осіюка, за тиждень із міських вулиць комунальники вивезли 9 тисяч кубічних метрів снігу.

Суспільне побувало у місці, де опиняється увесь прибраний комунальниками сніг та поспілкувалося з екологами, щоб дізнатися, як рясні снігопади вплинуть на життя містян.

Розчищення вулиць від снігу ще триває

Зі слів Миколи Осіюка, всі основні проїжджі частини почистили, лише мають декілька заявок у приватних секторах. "Основне навантаження робимо на розчищення територій приєднаних територіальних громадах. Працює техніка у селах Іванчиці-Озденіж, Одеради-Городок, Забороль, Прилуцьке", – сказав Микола Осіюк.

Скільки та куди вивозять сніг із доріг та вулиць Луцька
Суспільне Волинь

В останні кілька днів Луцьк прибирають 4 десятки спецмашин. В негоду залучали орендовану техніку.

Комунальники розпочинають роботу в місті о 22 годині, а завершують о шостій ранку, каже Микола Осіюк. Головний комунальник міста додав: у нічну пору комунальники намагаються максимально вивезти сніг із зупинок громадського транспорту та пішохідних переходів.

Про повінь поки не йдеться

Упродовж чотирьох останніх морозних днів вода в річці Стир піднялася на 1 метр 20 сантиметрів, – розповів заступник начальника відділу екології Луцької міськради Олег Галета. З його слів, рівень води зростатиме й надалі, але про повінь поки не йдеться.

Скільки та куди вивозять сніг із доріг та вулиць Луцька
Суспільне Волинь

"В нас я не знаю як повінь, але сторона Рованців, Старе місто попідтоплює зазвичай", - каже еколог. Вода прибуде - це добре, бо риба підніметься знизу", – певнить еколог.

У відділі екології Луцькради кажуть: сніг на Набережну відвозять щороку. "Сніг складають на ґрунт. І ця вода вже має змогу просочитися через ґрунт і профільтруватися. Як на мене, це, навпаки, краще", - розповів Олег Галета.

Нагадаємо, на роботу з прибирання вулиць Луцька в негоду у міському бюджеті передбачили 3,5 мільйона гривень на рік, розповів Суспільному міський голова Ігор Поліщук. Скільки коштуватиме оренда додаткової техніки, зі слів посадовця, поки невідомо. Усі витрати на подолання наслідків стихії в Луцькраді робитимуть після завершення негоди.

Читайте також: емає за що знімати премію", – Луцький міський голова про роботу комунальників у негоду"

На початок