Рада збільшила штрафи за випалювання полів та лісів. Якими будуть суми

Рада збільшила штрафи за випалювання полів та лісів. Якими будуть суми

Рада збільшила штрафи за випалювання полів та лісів. Якими будуть суми

Верховна рада в цілому підтримала законопроєкт №3526 про посилення захисту лісів та запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду і торфовищах, збільшивши штрафи за, зокрема, випалювання полів та лісів.

Відповідне рішення підтримали 311 депутатів на засіданні 19 лютого.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, уточнюються повноваження центральних та місцевих органів влади, надати повноваження органам Національної поліції щодо розгляду справ про порушення правил пожежної безпеки в лісах та при виконанні сільськогосподарських робіт, посилюється адміністративну відповідальність, покладається обов’язок щодо запобігання випалюванню сухої рослинності та відповідальність за порушення правил пожежної безпеки, зокрема на власників та орендарів об’єктів.

Згідно з порівняльною таблицею, у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм, на островах, уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах додатково заборонили знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, зокрема у прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами, смугах відведення та берегових смугах водних шляхів.

Крім того, відтепер землекористувачі також зобов'язані:

  • не допускати випалювання сухої рослинності або її залишків;
  • обкошувати (з прибиранням скошеного) та оборювати землі в місцях, прилеглих до торфовищ, полезахисних лісових смуг луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць.

Які штрафи

Згідно з документом, знищення, пошкодження, випалювання полів, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об'єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень відтепер тягне за собою штраф від 3060 до 6120 гривень. За ті самі дії у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.

Знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, зокрема у прибережних захисних смугах та на островах, зайнятих лісами, смугах відведення, берегових смугах водних шляхів тягтиме за собою штрафи від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень. За ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, доведеться заплатити від 6120 до 12 240 гривень.

Випалювання торфовищ, у тому числі осушених, торфовищ у складі водно-болотних угідь міжнародного значення може обійтися від 3060 до 6120 гривень, а для посадовців — від 15 300 до 21 420 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, може коштувати від 6120 до 12 240 гривень, для посадовців — від 15 300 до 21 420 гривень

Знищення, пошкодження, випалювання підросту в лісах може тягти за собою штраф від 170 до 510 гривень, для посадовців — від 510 гривень до 1190 гривень. Пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами може обійтися від 1700 до 3400 гривень, для посадовців — від 4250 до 5950 гривень.

Засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1700 до 2550 гривень, для посадовців — від 4250 до 5950 гривень. Знищення або пошкодження лісоосушувальних канав, дренажних систем і шляхів на землях державного лісового фонду коштуватиме від 1700 до 2250 гривень, як і знищення або пошкодження відмежувальних знаків у лісах.

Читайте також: Як безпечно обігріти житло. Пояснюють рятувальники

Що відомо

  • Верховна рада зробила кроки до встановлення відповідальності за перешкоджання перевіркам з питань техногенної та пожежної безпеки і її посилення за порушення вимог такої безпеки.
  • 21 січня у Харкові сталася пожежа у пансіонаті "Золотий час", в якому перебували літні люди. Загинули 15 осіб, п'ятьох шпиталізували з опіками, отруєнням чадним газом та у стані стресу. Влада визначила подію як надзвичайну ситуацію державного рівня.
  • Унаслідок лісової пожежі на території Новоайдарського району Луганської області загинуло четверо людей. У лікарні перебувало 27 осіб, з яких 17 - діти.
  • Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін закликав українців припинити випалювати залишки рослинності, траву і сміття, оскільки це призводить до пожеж і непоправних наслідків.
На початок