Завершується реєстрація на пробне ЗНО

Завершується реєстрація на пробне ЗНО

Завершується реєстрація на пробне ЗНО

Завтра завершується реєстрація на пробне Зовнішнє незалежне оцінювання. Це тести, які складають абітурієнти для вступу до закладів вищої освіти. Реєстрація на основну сесію розпочнеться із третього лютого.

Завершується реєстрація на пробне ЗНО

Завершується реєстрація на пробне ЗНО

Одинадцятикласники черкаської гімназії №1 готуються до ЗНО з української мови. Учениця Світлана Строкун, крім цієї дисципліни, складатиме тестування з історії та іноземної мови: “Я ще не визначилася між французькою та англійською. Мрію стати політологом, це одна з провідних спеціальностей зараз”.

Сергій Вишемірський із фахом ще не визначився. Але говорить, що крім української, точно складатиме ще й математику.

“На уроках ми повторюємо матеріал, удома теж доводиться готуватися, відкладати зустрічі з друзями. Я перед ЗНО взагалі не хвилююся, бо я вважаю, що це як звичайна контрольна”, - каже Сергій Вишемірський.

Учням нині організовують різні форми контролю, аби підготувати до іспитів, каже вчителька Наталія Коритан: “Багато пишемо, перевіряємо, виконуємо тестові завдання. Намагаємося брати участь у онлайн-тестуванні. Це теж заохочується дуже. Обов’язково в нас є психологічні тренінги. Запрошуємо нашого гімназійного психолога й вона пояснює їм, як уникнути хвилювання”.

Зі слів Світлани Сакаєвої, директорки Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, цьогоріч істотних змін у ЗНО немає.

“Раніше біологія – це був короткотривалий іспит. Зараз його вже вирівняли по кількості часу, який відводиться учаснику на виконання роботи. Якщо в нас раніше було: із п’яти правильних відповідей обрати одну, із трьох одну, встановити відповідність між 4 питаннями й 5 відповідями, то зараз буде між 3 питаннями й 5 відповідями”, - розповідає Світлана Сакаєва.

Директорка центру додає, що для вступу вперше прийматимуть сертифікати ЗНО чотирьох останніх років: 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020 років з усіх предметів. Як і раніше, абітурієнти зможуть скласти під час ЗНО максимум чотири предмети. Обов’язкових – три: “Обов’язковим для усіх є українська мова та література, а українська мова – це предмет Державної підсумкової атестації. Другий предмет – це обов’язково вибірковий. Їм треба буде обрати математику або Історію України. Третій предмет вибирається тільки учнем і не обмежується його можливість у виборі дисципліни. Можна складати будь-який предмет із ЗНО, який учнем ще не обраний”.

Завершується реєстрація на пробне ЗНО

Завершується реєстрація на пробне ЗНО

Світлана Сакаєва також повідомляє, що на ЗНО 2020 перевіряти знання нового правопису української мови ще не будуть. Також Міносвіти змінило список творів для обов’язкового прочитання.

Авторка Тетяна Недбайло

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди