"Світ тріщить від грошей". У Фонді держмайна розповіли, коли буде приватизований ОПЗ

"Світ тріщить від грошей". У Фонді держмайна розповіли, коли буде приватизований ОПЗ

Ексклюзивно
"Світ тріщить від грошей". У Фонді держмайна розповіли, коли буде приватизований ОПЗ
Суспільне

Одеський припортовий завод може бути приватизованим вже у 2021 році. Про це повідомив Суспільному заступник голови Фонду державного майна Тарас Єлейко.

"Шанси дуже високі насправді. Там є відібраний радник, який веде активну роботу з підготовки даного об'єкту до продажу. Зроблені основні аудити, зібрана вся інформація, і він (ОПЗ — ред.) напрацьовує варіанти, що робити з боргами, у тому числі реструктуризація. І зрештою даний об'єкт дійсно рухається і він готується до приватизації, але тут питання боргів, з якими треба працювати", — заявив Єлейко в інтерв'ю Суспільному.

Заступник голови Фонду державного майна висловив сподівання, що до кінця року завод виставлять на приватизацію і повідомив, що це стоїть у планах на четвертий квартал. Саме тоді буде оголошено аукціон.

Єлейко нагадав, що у вересні 2020 року Верховна рада зняла заборону на проведення підготовки об'єктів великої приватизації до продажу, але залишила заборону на аукціони.

"Відповідно, в нас вже є кілька об'єктів, які на фінальній стадії підготовки. Ми їх максимально швидко можемо виставити й почати шукати на них інвесторів по великій приватизації, але дійсно є питання, що досі є заборона великої приватизації. І, як ми знаємо, 4 лютого в першому читанні був проголосований закон, який знімає заборону на проведення аукціонів по великій приватизації й ми дуже очікуємо, що в другому читанні він буде проголосований найближчим часом", — сказав Єлейко.

За його словами, тоді протягом першого півріччя можна буде провести перші аукціони з великої приватизації, починаючи з 2005-го року, — приватизації "Криворіжсталі". Він запевнив, що є "дійсно цікаві об'єкти, які вже підготовлені та є можливість залучення до них дійсно багатьох інвесторів".

Єлейко зазначив, що в Україні дуже часто порушується питання того, як в період пандемії можна знайти ефективних інвесторів на великі об'єкти.

"Не слід забувати, що ми говоримо про дуже значні обсяги інвестицій, коли ми говоримо про велику приватизацію. Світ тріщить від грошей, компанії коштують шалено дорого, і тут ми говоримо про компанії, які становлять інтерес для великого капіталу. Це може український капітал, це може бути іноземний капітал, але компанії по світу зараз оновлюють свої історичні максимуми по вартості", — запевнив заступник голови Фонду.

Єлейко висловив упевненість, що є можливість залучити з одного боку дуже велику суму грошей від приватизації, а з іншого — дійсно нових власників, які будуть інвестувати кошти в ці об'єкти. Він додав, що у планах Фонду на 2021 рік закладено отримання 12 мільярдів гривень від приватизації об'єктів.

Що відомо

  • Суд першої інстанції задовольнив позов Одеського припортового заводу щодо стягнення 108,9 мільйона гривень з колишнього постачальника газу.
  • У березні НАБУ оголосило підозру у справі АТ "Одеський припортовий завод" чотирьом людям. Їм закидають завдання збитків підприємству у 93,3 мільйона гривень.
  • 28 жовтня Окружний адміністративний суд Києва заборонив Офісу генпрокурора міжнародний розшук та можливу екстрадицію підозрюваної в справі АТ "Одеський припортовий завод". У Національному антикорупційному бюро назвали таке рішення незаконним.

Вибір редакції

На початок