На Полтавщині працівники з немедичною освітою матимуть такі ж пільги, що й лікарі

На Полтавщині працівники з немедичною освітою матимуть такі ж пільги, що й лікарі

На Полтавщині працівники з немедичною освітою матимуть такі ж пільги, що й лікарі Суспільне Полтава

Біологів, вірусологів та інших працівників сфери охорони здоров’я урівняли із лікарями. У дію вступив закон, який забезпечує працівникам із вищою немедичною освітою такі ж пільги, як і професійним медикам.

Це, зокрема, подовжена відпустка, скорочений робочий день та доплати тим, хто працює із хворими на COVID-19, каже головна спеціалістка відділу полтавського департаменту охорони здоров’я Дар’я Мазняк.

Лабораторний центрСуспільне Полтава

Лабораторний центр

Десяток років в обласному лабораторному центрі працює Олена Бойко. За фахом вона біологиня, але виконує обов’язки лікарки-лаборантки.

"Ми не мали правового статусу (біологи в клінічних лабораторіях, в лабораторіях лабораторних центрів). Ми працювали на ставці лікаря-лаборанта, але всі ті пільги, які мали лікарі-лаборанти, ми не одержували. Проводили дослідження, заповняли протоколи, ставили свої підписи, де потрібно", говорить біологиня Олена Бойко.

Пільг, які мали інші медики, в Олени Бойко не було тому, що у неї немедична освіта. Загалом біологів у лабцентрі четверо, а лікарів із профільною освітою троє.

Лікарка-лаборантСуспільне Полтава

Лікарка-лаборант

Тепер їх усіх урівняли у соціальних гарантіях. Згідно із законом, який ухвалив парламент і підписав президент, працівники з вищою немедичною освітою мають право на такі ж пільги, що й інші медики. Це, зокрема, можливість навчатися, обов’язкове страхування, скорочений робочий день і додаткова відпустка, а також доплата за роботу в умовах пандемії коронавірусу.

"Підвищення кваліфікації, перепідготовка, безплатне користування соціальною, екологічною та спеціальною медичною інформацією, необхідною для виконання професійних обов'язків, соціальну допомогу з боку держави у разі захворювання, каліцтва або в інших випадках втрати працездатності, що настала у зв'язку з виконанням професійних обов'язків", каже головна спеціалістка відділу департаменту охорони здоров’я Полтави Дар’я Мазняк.

Соціальні гарантії для працівників з вищою немедичною освітоюСуспільне Полтава

Соціальні гарантії для працівників з вищою немедичною освітою

Завдяки цьому закону працівники із профільною медичною та немедичною освітою, які виконують однакові завдання на роботі, будуть працювати у рівних умовах, говорить завідувачка лабораторії Ольга Половик.

"Усі біологи виконують роботу лікаря, проводять лабораторні дослідження, виписують протоколи, підписи свої ставлять і несуть повну відповідальність за правдивість даного дослідження. Якщо, наприклад, в обласному лабораторному центрі, у великих районних центрах, є посади лікарів, то навіть у деяких районних лабораторних центрах немає посади лікаря й там повністю усю роботу та відповідальність за свою лабораторію несе біолог", розповідає завідувачка санітарно-гігієнічної лабораторії лабцентру Полтавщини Ольга Половик.

Закон почав діяти від 15 лютого цього року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди