"На чемпіонаті світу таких програшів вже не було". Як Підгрушна проходила останні кола у Поклюці

"На чемпіонаті світу таких програшів вже не було". Як Підгрушна проходила останні кола у Поклюці

"На чемпіонаті світу таких програшів вже не було". Як Підгрушна проходила останні кола у Поклюці Фото: shotam.info

У вирішальних відрізках гонки Підгрушна рухалася швидше.

У гонці переслідування на чемпіонаті світу з біатлону Олена Підгрушна фінішувала 7-ю, показавши один із найкращих результатів на турнірі. Завдяки цьому результату українка майже гарантувала собі потрапляння до мас-старту - у заліку на гонку вона йде другою у рейтингу після німкені Ванессі Гінц.

Читайте також: Хто потрапляє у мас-старт за квотою чемпіонату світу (ситуація після переслідувань)

Останню стрільбу в гонці переслідування Підгрушна закінчила дев'ятою, йдучи позаду німкені Деніз Геррманн та норвежки Марте Олсбю Ройзеланд. Але завдяки останньому колу відіграла 11 секунд у представниці Німеччинни, а також випередила на фініші Ройзеланд на 12 секунд.

Гонка переслідування не стала першою на чемпіонаті світу з біатлону, коли Підгрушна швидко проходила останні кола на дистанції. Суспільне Спорт порівняло результати української біатлоністки у двох попередніх гонках, у яких Підгрушна також брала участь - змішаній естафеті та спринті.

Змішана естафета

  • перше коло: 6:32.4 (+10.2 від лідера)
  • друге коло: 6:37.5 (+10.8)
  • останнє коло: 6:13.8 (лідер)

Після останньої стрільби, на якій Підгрушна закрила всі мішені лише завдяки трьом додатковим патронам, вона відставала від лідерки - норвежки Марте Олсбю Ройзеланд на 43.8 секунди, а від шведки Ганни Еберг, що фінішувала третьою - на 5.7 секунди.

Останнє коло Підгрушна провела найшвидше за інших біатлоністок, пройшовши його за 6:13.8 секунди. Завдяки ньому Підгрушна відіграла майже 13 секунд від норвежки і майже наздогнала Лізу Терезу Гаузер та Ганну Еберг - програш українки на фініші склав всього 4.1 та 0.5 секунди відповідно. При цьому свій результат на першому та другому колах Підгрушна покращила на 20 секунд.

Спринт

  • перше коло: 6:50.8 (+28.9)
  • друге коло: 6:52.3 (+31.4)
  • останнє коло: 6:22.9 (+1.4)

Першу особисту гонку на чемпіонаті світу у Поклюці Підгрушна розпочала з одного кола штрафу та мала 54-й результат із відставанням у 57.4 секунди від лідерки. Проте завдяки чистій "стійці" та швидкому останньому колу українка фінішувала 11-ю, хоча й відстала від Тіріл Екгофф на 1:05 хвилини.

У спринті Підгрушна також провела останнє коло краще, аніж перші два майже на 30 секунд. Якщо на першому та другому колах українка показала 62-й та 51-й результат серед усіх учасниць гонки, то на останньому продемонструвала другий результат, поступившись лише німкені Францісці Пройс 1.4 секунди.

Аналогічні результати Підгрушна показувала і в гонці переслідування. При цьому з першого по четверте коло українка погіршувала результат на дистанції (з 5:12 до 5:36 хвилини на коло), а на останньому показала один із найкращих результатів - 5:14.6 хвилини.

Як пояснює стратегію на гонку сама Підгрушна?

Підгрушна і до чемпіонату світу проходила останнє коло швидше, аніж розпочинала гонку. Біатлоністка в інтерв'ю Biathlon.com.ua зазначила, що у попередні роки цю стратегію вона пов'язувала із станом здоров'я.

"Якщо у минулі роки це було пов'язано із проблемами зі здоров'ям, і я дійсно свідомо починала з запасом, а на фініш видавала все, що залишалося, то у [гонці переслідуванні] я не економила сили зі старту, так само було і під час спринту. А потім по факту бачимо, що на спринті дуже багато програла. У персьюті таких серйозних програшів не було, адже можно було протриматися у гонці".

Також Підгрушна вважає, що така стратегія на дистанцію також пов'язана зі стрільбою. В особистих гонках українка схибила лише на першій стрільбі в спринті.

"На фініші можна було додати, не звертаючи уваги ні на дихання, ні на пульс. А якщо я так буду викладатися перед стрільбою, то зроблю п'ять промахів - кому це потрібно? Тому біжу наскільки готова на сьогоднішній день, вище голови не стрибну".

Що відомо

  • Найкращий результат Підгрушної на чемпіонаті світу з біатлону - перемога у спринті в Новє-Мєсто в 2013 році;
  • Востаннє Підгрушна фінішувала на подіумі в 2020 році на чемпіонаті світу в естафеті у складі жіночої збірної України.

Що далі?

  • 16 лютого у Поклюці відбудеться індивідуальна гонка.
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортФутбол