У Кропивницькому завершили ремонт ургентної операційної обласної лікарні

У Кропивницькому завершили ремонт ургентної операційної обласної лікарні

У Кропивницькому завершили ремонт ургентної операційної обласної лікарні
Оригінальне

У Кропивницькому завершили ремонт ургентної операційної обласної лікарні, придбали нове медичне обладнання. Про це Суспільному розповіла головна лікарка обласної лікарні Лариса Андреєва. Таких операційних в обласній лікарні дві.

Щороку в ургентній операційній лікують майже двадцять три тисячі пацієнтів. Половині з них проводять хірургічні операції, третина – це травмовані, з пораненнями чи інсультом. За словами завідувача операційного відділення Ігоря Сидоренка операційні працюватимуть цілодобово: ”Ургентні хворі – це хворі, які поступають для невідкладних операцій. Їх неможливо відстрочити в часі, виконати наступної доби”.

Обладнання в операційних – українського і закордонного виробництва. Всього, для двох операційних, закупили сімдесят одиниць нового обладнання. Головна лікарка обласної лікарні Лариса Андреєва, розказала, що ремонт провели вперше за тридцять років: ”Проєктом були передбачені: сучасна наливна підлога, яку зручно якісно обробляти дезінфікуючими засобами і сучасна вентиляційна система. На ремонт і обладнання витратили близько вісімнадцяти мільйонів. Наразі чекаємо від управління капітального будівництва ще деяке обладнання. П’ять мільйонів сімсот тисяч виділили на те, щоб його докупити і завершити підготовку всіх документів для передачі нам аби запустити операційну”.

За словами директора обласного департаменту охорони здоров’я Олега Рибальченка, на ремонт та оснащення витратили бюджетні гроші. Запрацює ургентна операційна за місяць.

Ремонт операційної розпочали у березні 2019 року. За словами радниці голови облдержадміністрації Катерини Ободовської, загальна вартість проєкту склала понад двадцять чотири з половиною мільйони гривень. Це гроші з обласного бюджету.

На початок