Прима - восьмий, Жаклен захистив титул чемпіона світу в переслідуванні. Результати гонки

Прима - восьмий, Жаклен захистив титул чемпіона світу в переслідуванні. Результати гонки

Прима - восьмий, Жаклен захистив титул чемпіона світу в переслідуванні. Результати гонки IBU

Невдала гонка для Дмитра Підручного.

За підсумками спринту Україна могла розраховувати на трьох спортсменів у гонці переслідування. Всі троє українських біатлоністів мали стартувати з 20-го по 30-е місце, першим - Артем Прима, останнім - Богдан Цимбал. Між ними розташувався Дмитро Підручний із 23-м стартовим номером.

Ще вранці головний тренер збірної України Юрай Санітра запевнив, що у чоловічій та жіночій гонках переслідування бігтимуть всі спортсмени, які відібралися на неї за підсумками спринтів.

Відставання Артема Прими від лідера - шведа Мартіна Понсілуоми - перед початком гонки складало трохи більше хвилини. Через 4 секунди після нього стартував Дмитро Підручний, а ще через 15 - третій представник від України Богдан Цимбал.

Дивіться також: чоловіча гонка переслідування на чемпіонаті світу з біатлону

Перша стрільба відкинула Дмитра Підручного вниз - на 2 кола штрафу пішов лідер збірної України. А ось точна стрільба Прими дозволила йому відіграти 8 позицій та піднятися на 12-е місце. Одне коло штрафу у Богдана Цимбала, хоча він піднявся на одну позицію - 29-й, Підручний після 300 додаткових метрів вийшов на 27-й позиції).

Перед другим вогневим рубежом Прима втратив одну позицію. Після стрільби міг втратити ще через коло штрафу, однак вийшов після нього 12-м. Без штрафних кіл пройшли гонку Дмитро Підручний та Богдан Цимбал, які піднялися на 18-у та 19-у сходинку.

Цимбалу не вдалося втриматися за Підручним - ще на відстані у 5.8 км біатлоніст втратив 3 позиції, програвши 11 секунд. Прима і Підручний рухалися по дистанції дуже добре, проте на вогневому рубежі відпрацювали невдало - 2 та 3 кола штрафу відповідно. Лише Цимбал закрив усі 5 мішеней, завдяки чому з 27-го місця піднявся на 15-е. Попереду нього був лише Прима - 12-а позиція, Підручний опустився аж на 32-е місце.

Відстань Артема Прими від лідера перед заключною стрільбою складала 2:17 хвилини, проте українець все ще міг закінчити гонку у топ-10. І завдяки точній останній "стійці" зміг - після останньої стрільби Прима займав 9-е місце. Цимбал, попри точну стрільбу, лише відіграв те відставання, яке втратив під час дистанції. Ще на одне коло штрафу пішов Дмитро Підручний.

Для Прими восьме місце у гонці переслідування на чемпіонаті світу стало другим найкращим результатом у кар'єрі (на етапі Кубка світу-2013/14 у Обергофі Артем пробіг спринт 5-м). А ось Цимбал вдруге поспіль показав найкращий результат у кар'єрі - 18-е місце. Підручний фінішував 28-м.

Вдруге поспіль чемпіоном світу у гонці переслідування став француз Емільєн Жаклен. Стартувавши третім, Жаклен пройшов чисто всі вогневі рубежі. Перевага у 30 секунд після останньої стрільби забезпечила йому перемогу. А ось за "срібло" до останнього боролися Себастьян Самуельссон та Йоганнес Бьо. Швед, зрештою, зберіг позицію і фінішував другим, Бьо - третій, і це перший подіум на турнірі.

Чемпіонат світу. Чоловіча гонка переслідування. Результати

  1. Емільєн Жаклен (Франція, 0+0+0+0) +31:22.1
  2. Себастьян Самуельссон (Швеція, 0+0+0+0) +7.3
  3. Йоганнес Бьо (Норвегія, 0+1+1+0) +8.1
  4. Кантен Фійон-Майє (Франція, 2+0+0+0) +32.5
  5. Сімон Дестьйо (Франція, 0+0+0+1) +41.9
  6. Штурла Легрейд (Норвегія, 0+0+1+0) +57.9

...

  • 8. Артем Прима (Україна, 0+1+2+0) +2:00.6
  • 18. Богдан Цимбал (Україна, 1+0+0+0) +2:49.3
  • 28. Дмитро Підручний (Україна, 2+0+3+1) +3:25.2
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів