Понад 200 кисневих точок функціонує у лікувальних закладах Тернополя

Понад 200 кисневих точок функціонує у лікувальних закладах Тернополя

Понад 200 кисневих точок функціонує у лікувальних закладах Тернополя Суспільне Тернопіль

В 2-й міській лікарні є 60 ліжок для лікування хворих з коронавірусом. Більше 80% ліжок забезпечені подачею кисню для лікування хворих з коронавірусом. Про це у програмі “Сьогодні. Головне” повідомила заступниця директора КНП “Тернопільська комунальна міська лікарня №2” Тетяна Пискливець.

За її словами, половина ліжкового фонду зараз заповнена хворими на коронавірус, тому ситуація контрольована.

“У міській лікарні №2 зараз перебуває 28 пацієнтів з діагнозом – COVID-19. Їхній стан середньої важкості, один підключений до ШВЛ, четверо на кисневих концентраторах і 10 на кисневих масках. Стан їх стабільний, контрольований. Загалом в лікарні розгорнуто 60 ліжок для лікування хворих з коронавірусом, планується збільшення цієї кількості до 120 ліжок”, — каже Пискливець.

Зокрема, у лікувальних закладах міста функціонує:

  • У КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги" 29 апаратів ШВЛ (в т.ч. 10 в інфекційному відділенні), 39 діючих кисневих точок і 71 мобільний приліжковий кисневий концентратор;
  • У КНП "Тернопільська комунальна міська лікарня №2" - 8  апаратів ШВЛ, працює 54 кисневих точки та 42 приліжкових концентратори;
  • У КНП "Тернопільська міська комунальна лікарня №3" - 8 ШВЛ, працює 82 кисневі точки, придбано 58 переносних кисневих концентраторів. Найближчим чаом планується також встановлення ємкості для зрідженого кисню об’ємом 2000 літрів.
  • У КНП "Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня" - 8 апаратів ШВЛ, 26 точок централізованої подачі кисню і 15 концентраторів.

За даними НСЗУ лікування 253 тисяч госпіталізованих у квітні-грудні 2020 року пацієнтів із COVID-19 Національна служба здоров'я МОЗ України виплатила понад 11 млрд гривень, а в середньому майже 45 тисяч гривень на 1 пацієнта.

Однак, якщо медикамент не включений до Національного переліку лікарських засобів (ліки з нацпереліку – це гарантовано безкоштовне базове лікування громадянам країни), то на нього пацієнтам доводиться витрачати свої кошти.

Нагадаємо, 4 лікарні Тернополя приймають хворих на COVID-19.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди