Ілля Марченко вийшов у фінал турніру в Італії. Його суперник - Енді Маррей

Ілля Марченко вийшов у фінал турніру в Італії. Його суперник - Енді Маррей btu.org.ua

Марченко зіграє проти експершої ракетки світу.

Український тенісист Ілля Марченко вийшов у перший фінал тенісного турніру за рік. 33-річний Марченко здійснив ще одну несподіванку на турнірі серії Челленджер у італійській Б'єлліТурнір у приміщенні на харді, загальний призовий фонд - 45 тисяч євро - у півфіналі він вибив другого сіяного.

Це уже третя перемога над сіяними для Іллі на турнірі: він спершу вибив п'яту ракетку змагань в першому раунді, у чвертьфіналі - четверту, а у півфіналі - другу.

Для перемоги у півфіналі Марченку вистачило два сети. Перший сет між Федеріко Гайо та Іллею Марченком був рівним: тенісисти брали одну подачу за іншою, а вирішальний момент (усього матчу) настав за рахунку 6:5 на користь українця. Італієць програв свою подачу, а разом з нею і сет - 7:5.

У другій партії боротьби як такої не вийшло. Марченко виграв усі подачі суперника, віддав один гейм на своїй подачі, а зрештою переміг 6:1. Для перемоги у другій партії він витратив півгодини.

У фіналі на Іллю Марченка очікує перший сіяний - титулований британець Енді Маррей, експерша ракетка світу. Станом на лютий 2020 року Маррей перебуває на 125-му місці у світовому рейтингу (Ілля Марченко - 212-й).

У своєму півфіналі Енді Маррей переграв француза Матіаса Бурга. Перший сет британець виграв 6:0, а у другому навіть відігравав сетболи - 7:5.

Фінал відбудеться у неділю, 14 лютого.

Челленджер. Б'єлла. Півфінали

Федеріко Гайо (Італія, 2) - Ілля Марченко (Україна) 0:2 (5:7, 1:6)

Енді Маррей (Велика Британія, 1) - Матіас Бург (Франція) 2:0 (6:0, 7:5)

• Марченко вийшов у фінал тенісного турніру уперше з лютого 2020 року, але зіграє у фіналі уперше з 2019 року. Його фінал у лютому 2020 року в італійській Брешії було скасовано через надзвичайний стан у місті (початок пандемії коронавірусу).
  • Енді Маррей уперше з 2019 року виграв чотири матчі поспіль. Він мав змагатися на Australian Open, але захворів на коронавірус та не полетів у Мельбурн.
  • У разі перемоги, Марченко стане першою ракеткою України.
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start