У Тернополі управління освіти з'ясовує, чи збирали батьківські кошти в школі №21, щоб її освятити

У Тернополі управління освіти з'ясовує, чи збирали батьківські кошти в школі №21, щоб її освятити

У Тернополі управління освіти з'ясовує, чи збирали батьківські кошти в школі №21, щоб її освятити оригінальне

У Тернополі почала працювати комісія міського управління освіти і науки, яка вивчає факти про збір коштів на освячення тернопільської школи–ліцею №21 імені Ігоря Герети.

Про це повідомила заступниця керівника управління освіти і науки Тернопільської міськради Ірина Сум. За її словами, комісія працюватиме з 23 по 28 січня. Винних чекає дисциплінарна відповідальність,- каже Ірина Сум:

"Ми моніторили інтернет-видання, які прописують те, що в Тернопільському ліцеї №21- спеціалізованій мистецькій школі імені Герети для проведення ритуалу релігійного освячення учнівської молоді та закладу, зокрема свяченою водою, з учнів збирали кошти в межах 10-ти гривень. Управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради підготовлено наказ про створення комісії, яка вивчить факти, викладені у даному інтернет-виданні і зробить відповідні висновки. Якщо є люди винні в тій чи іншій ситуації, то відповідно вони будуть покарані. Збір коштів з батьків та учнів у закладах освіти заборонений".

Надія Прийдун - мама двох учнів школи-ліцею №21 імені Ігоря Герети:

"До мене звернулися батьки анонімно. Скинули таку цікаву есемеску 20 числа, що збирають по 10 гривень, є вказівка. По 10 гривень з батьків на освячення ліцею. Я звернулася до директора ліцею індивідуально, попросила, щоб прокоментувала мені. Пообіцяла, що розбереться. З батьків, звичайно, гроші не збиралися. Ми не здавали гроші. Є інформація, що здавали за нас вчителі".

Ще одна мама учнів школи-ліцею №21 імені Ігоря Герети просить не називати її прізвища:

"Можуть в майбутньому бути порушені права, у навчанні, зокрема, адміністрацією школи. Обурила ситуація батьків те, що адміністрація школи зобов’язала класних керівників поставити до відома батьків, що буде проводитись освячення класів, дітей в класах і щоби кожна дитина принесла з собою по 10 гривень для оплати. Адміністрація школи повідомила класних керівників, які в свою чергу через групу батьківських класів повідомили нас. Коли батьки почали висловлювати свою думку, відповідно класний керівник повідомлення видалив".

Директорка школи-ліцею Марія Гудима каже, ніяких вказівок про збір коштів на освячення школи не давала:

"Ми коштів від батьків не збирали, можливо така інформація, може думка десь така була, але ми це присікли. Яка це людина, хто це такий, поки що не можу про це говорити, але якщо ми це виявимо, буде проведена розмова, людина ця буде покарана".

Педагоги школи-ліцею кажуть, грошей на освячення навчального закладу ні з батьків, ні з педагогів не збирали. Галина Пампушко, класна керівниця 8-Б класу:

"Я грошей не збирала, і ні дітям, ні батькам нічого не повідомляла. Ми нічого не давали. Хоч в принципі по Тернополю дають. Дуже прикро, що такі питання хтось зацікавлений розкривати. Це люди, які недоброзичливо настроєні до директора, до колективу"

Заступниця керівника міського управління освіти і науки Ірина Сум розповіла, у школі-ліцеї почала працювати спеціальна комісія:

"Управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради підготовлено наказ, про створення комісії, яка вивчить факти, і зробить відповідні висновки. Якщо є люди, винні в тій чи іншій ситуації, то відповідно вони будуть покарані, збір коштів з батьків та учнів у закладах освіти заборонений".

Як повідомила Ірина Сум, збір коштів у закладах освіти заборонений згідно з розпорядженням міського голови Тернополя.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди