"Незадоволений другим колом". Артем Прима - про виступ у спринті на чемпіонаті світу

"Незадоволений другим колом". Артем Прима - про виступ у спринті на чемпіонаті світу

Ексклюзивно
"Незадоволений другим колом". Артем Прима - про виступ у спринті на чемпіонаті світу
Євгеній Каранов

Ексклюзивний коментар Прими для Суспільне Спорт.

Артем Прима - найкращий з українських біатлоністів у першій особистій гонці чемпіонату світу, чоловічому спринті. З одним промахом він фінішував на 20-му місці, з хвилинним відставанням від переможця Мартіна Понсілуоми зі Швеції.

Для Прими - це найкращий результат у кар'єрі на чемпіонатах світу у спринті. А загалом це 25 гонка для українця на світових першостях.

Читайте також: Три українці у топ-30. Результати чоловічого спринту на чемпіонат світу

Суспільне Спорт поспілкувалося з Артемом Примою після спринту. Біатлоніст оцінив свій виступ та розповів чому підтримка навіть збоку журналістів дуже важлива.

  • Чому обрав таку стартову групу

"Щодо мого стартового номера у цій гонці, то тут все зрозуміло. Мали виставити в кожній групі по одному представнику, Дмитро обрав собі другу групу, тому мені довелося вирішувати — перша чи третя. Ми поспілкувалися з тренером і обрали другий варіант. Коли морозна погода, то немає такого — краще чи не краще. Я думав, що ніж стартувати 7-9 номером на початку, ліпше вийти пізніше — тебе будуть вести за часом найкращих. Можливо, це трохи допоможе. А загалом, по такій трасі жорсткій, яка не розбивається, відсутня будь-яка різниця у стартовій групі".

  • Про заключне коло у спринті

"На останнє коло пішов зі словенцем Бауером та білорусом Лазовськім. Може секунд 10-12 вони були попереду — я бачив їхні спини. Треба було додавати на заключними колі та з останніх сил викладатися. Адже тренери по трасі казали, що реально до кращого місця може декілька секунд. Я сам це розумів і звичайно інколи чогось не вистачає. Як тільки перетнув фінішну лінію, то побачив на екрані, що десяті відділили мене від 19 місця та 0.5, здається, від 18-го1.7 сек. Завжди, десь трошки-трошки, тому треба на максимумі працювати та тримати концентрацію. Викладатися до кінця, бо десь можеш перечепитися і 2-3 місця втратиш".

  • Оцінка першого особистого старту на чемпіонаті світу

"У принципі, стартом я задоволений. Навіть скажу, що 50 на 50. Наче по самопочуттю все нормально, з лижами теж все гаразд — добре працювали сьогодні. Трохи незадоволений, бо сам відчував, що десь на другому трохи поступився — більше ніж на першому та останньому. А також вже після старту ми переговорили з тренерами, то вони наголосили на тому, що десь на другому колі “підзавис”. Можливо, це мороз, не знаю. До цього ми тренувалися, коли приїхали була відлига. Важко одразу бігти, коли ти на максимум віддаєш себе, а температура -13. До цього була плюсова температура, тому трошки треба звикнути. Але для всіх були однакові умови, тож маємо те, що маємо".

  • Про важливість підтримки на трасі

"Я завжди казав, що підтримка наших людей — це завжди плюс для результату. Та й не лише наших, я завжди казав, коли питали: “Як краще виступати з глядачами чи без них?” - для нашої країни краще, коли є вболівальники. Навіть з інших країн підтримують та по трасі тебе ведуть. Адже не так багато в нашій команді персоналу — не вистачає аби розставити по всій трасі, щоб були свої на кожні 300 метрів. Це також дає свої плюси, адже ти витискаєш з себе усі сили — хочеш ти того або ж не хочеш. Помираєш до кінця, а там вже як вийде".

Читайте також: "Підручному і Примі треба було стріляти, як Цимбал". Санітра - про чоловічий спринт
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо