У загальноосвітній школі № 52 Шевченківського району Запоріжжя з нового навчального року припиняється набір учнів до 10-11 класів. Сьогодні 12 лютого батьки прийшли до школи, аби висловити своє обурення.
Батьки старшокласників зібралися у шкільному дворі о 9-тій ранку. Журналістам Суспільного розповіли: не мають гадки, хто і коли змінив статус загальноосвітньої школи на гімназію. Звинувачують педагогів у тому, що вони не порадились із ними щодо долі їхніх дітей.
Кажуть, що тільки зараз на загальних зборах їм повідомили, що з наступного року набір учнів до 10-х класів припиняється та рекомендували влаштувати їх до інших шкіл Шевченківського району. Перелік цих закладів батькам надіслав Департамент освіти запорізької міської ради.

"Але школи дуже далеко. Нашим дітям добратися до цієї школи можна тільки з пересадками, прямого сполучення немає з цими освітніми закладами. Це – заклад «Перспектива». В ній є обов’язковий платіж, про це нам теж було повідомлено на загальних зборах. Щомісячна плата – десь в районі 1000 гривень. Зверталися до 93-ої школи, зараз це вже ліцей, адміністрація під час спілкування з батьками сказала, що в пріоритеті будуть їхні діти, а для всіх інших буде конкурс," - розповідає мати учениці 9-го класу Тетяна Саликіна.
За пів години до батьків вийшла директорка школи Світлана Шендрик. Розповіла: за Законом про середню освіту, ухваленим 28 вересня 2017 року, протягом 5 років всі українські школи необхідно переформатувати на три типи: початкові – для 1-4-х, гімназії для 5-9-х та профільні ліцеї для 10-12-х класів.

Директорка пояснила, що зараз у школі навчається 687 дітей. Є один 10-й і один 11-й класи, в якому 23 учні. Аби в новому навчальному році набрати чотири 10-х класи, як того вимагає статус профільного ліцею, школі просто бракує дітей. Проте є загроза втратити початкову ланку.
"Набір у десяті класи протягом останніх 5-ти років – це в кращому випадку один клас. Тобто про 4 класи ми не можемо набрати, тому що територія обмежена, селище Зелений Яр, і 4 класи ми тут не наберемо. А підвіз дітей сюди досить обмежений. Постановою кабінету Міністрів, освітня субвенція на отримання класів виділяється тільки в тому випадку, якщо класи – не менше 27 учнів," - пояснює Світлана Шендрик.
Територіальну незручність доведеться зазнавати саме старшокласникам, - підсумувала директорка. Вона запевнила батьків, що у чотири ліцеї Шевченківського району приймуть всіх без винятку дітей - на основі заяв батьків.
Читайте також: Діти мерзнуть тимчасово. У школі №69 пояснили причину низької температури в класних кімнатах