Норвегія хоче змінити квоти для країн на чемпіонат світу з біатлону

Норвегія хоче змінити квоти для країн на чемпіонат світу з біатлону

Норвегія хоче змінити квоти для країн на чемпіонат світу з біатлону AP

Їх не влаштовує те, що у гонці Норвегію не можуть представляти більше 4 спортсменів.

Норвегія хоче змінити правила допуску, згідно яких одну збірну у гонках чемпіонату світу з біатлону не може представляти більше чотирьох спортсменів. Про це повідомляє норвезьке видання TV2.

Що трапилося?

У чоловічому спринті на чемпіонаті світу з біатлону збірну Норвегії представляли четверо біатлоністів: Йоганнес Бьо, Штурла Легрейд, Йоганнес Дале та Тарьєй Бьо. Всі ці спортсмени займають перші місцяТарьєй Бьо у заліку Кубку світу займає 5-е місце у загальному заліку Кубка світу.

Читайте також: Три українці у топ-30. Результати чоловічого спринту на чемпіонат світу

Ще один представник збірної Норвегії - Велте Шотле Крістіансен займає 12-е місце у загальному заліку. Проте участі у спринті приймати не міг, оскільки у особистих гонках Норвегію не можуть представляти більше 4 спортсменів.

Квота Норвегії на особисті гонки чемпіонату світу ідентична іншим збірним. Проте результати цих збірних як на етапах Кубку світу, так і на чемпіонатах світу суттєво відрізняються.

Які плани у Норвегії?

Під час наступного Конгресу IBU, який заплановано на вересень 2022 року, Норвегія хоче запропонувати організації зміни відносно правил допуску на змагання:

 • топ-15 заліку Кубка світу гарантовано отримують квоту на чемпіонат світу;
 • також гарантують собі місце на чемпіонаті світу спортсмени, що потраплять на подіум у особистих гонках Кубка світу;
 • решта спортсменів отримують право на участь у змаганнях, виходячи з їх найкращих результатів на Кубку світу.

Як коментують пропозицію норвежці?

"У нас є кілька спортсменів, які перемогли на етапах Кубку світу та були на подіумі. У нас також було найбільше біатлоністів у топ-6 - більше, ніж коли-небудь раніше. Таким чином, рівень команди став більш плавним та кращим, ніж коли-небудь раніше. Це говорить про те, що у нас є значно більше можливостей досягти нашої мети", - зазначив менеджер збірної Норвегії Пер Арне Ботнан.

Ботнан запевнив, що ціль Норвегії - повторення результату На чемпіонаті світу-2020 у Антгольц-Антерсельві норвежці здобули 11 медалейна минулому чемпіонаті світу. Однак він вважає, що норвежці можуть розраховувати на більше, враховуючи те, скільки спортсменів залишається поза змаганнями.

"Якщо ти у топ-15 заліку перед початком чемпіонату світу, ти повинен напряму потрапляти у особисті гонки. Побачимо, що думають інші країни з цього приводу. Коли мова йде про Конгрес, то дуже часто буває так, що сильні країни прагнуть чогось, але слабші виступають проти цього. Але я не вбачаю у цьому суттєвого впливу на інші збірні".

Топ-15 заліку Кубка світу

 1. Йоганнес Бьо (Норвегія)
 2. Йоганнес Дале (Норвегія)
 3. Штурла Легрейд (Норвегія)
 4. Мартін Понсілуома (Швеція)
 5. Тарьєй Бьо (Норвегія)
 6. Себастьян Самуельссон (Швеція)
 7. Кантен Фійон-Майє (Франція)
 8. Емільєн Жаклєн (Франція)
 9. Лукас Гофер (Італія)
 10. Сімон Дестьє (Франція)
 11. Яков Фак (Словенія)
 12. Ветле Шотле Крістіансен (Норвегія)
 13. Арнд Пайффер (Німеччина)
 14. Фабьєн Клод (Франція)
 15. Бенедікт Долль (Німеччина)
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт