Чекали чотири роки. У профільному комітеті ВР погодили перейменування села Болгарка на Софіївку

Чекали чотири роки. У профільному комітеті ВР погодили перейменування села Болгарка на Софіївку

Чекали чотири роки. У профільному комітеті ВР погодили перейменування села Болгарка на Софіївку

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування села Болгарка Бердянського району Запорізької області на село Софіївка. Зміни назви мешканці села домагалися з 2016 року.

Про це повідомляється на офіційному парламентському порталі. Профільний комітет на своїх засіданнях 25 січня та 3 лютого 2021 року розглянув подання Запорізької обласної ради про перейменування окремих населених пунктів та підтримав перейменування села Болгарка на Софіївку.

Рішенням Комітету доручено його членам розробити і внести на розгляд Парламенту відповідний проект постанови та рекомендувати Верховній Раді України прийняти його.

Село було засновано болгарськими переселенцями у 1862 р. під назвою Романівна (за іншими джерелами – Романівка), а у 1926 році  названо на  честь Василя Коларова, одного з діячів болгарської компартії та Комінтерну - Коларівкою. Після прийняття Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки" жителі вимагали залишити стару назву. 

У 2016 році пропозицію облдержадміністрації щодо перейменування села на "Болгарку" підтримали науковці Українського інституту національної пам’яті  та депутати Верховної Ради України. 

Місцева громада з таким рішенням не погодилася. За ініціативи сільського голови Олега Павліченка провели подвірне опитування щодо перейменування. Понад 70% селян сказали, що хочуть жити у "Софіївці".

Що відомо

  • Село Болгарка розміщене на лівому березі річки Лозуватка. Площа 2,26 кв км, населення 1128 людей. За переписом 2001 року більшість населення складають росіяни (58,87%), на другому місці болгари (26,86%), українці займають лише третє місце (14,1%).
На початок