Помер відомий джазовий музикант, володар 23 премій "Ґреммі" Чик Коріа

Помер відомий джазовий музикант, володар 23 премій "Ґреммі" Чик Коріа

Помер відомий джазовий музикант, володар 23 премій "Ґреммі" Чик Коріа

9 лютого помер американський джазовий піаніст і композитор Чик Коріа. Йому було 79 років. Про це повідомляється на сторінці музиканта в Facebook і на його офіційному сайті.

"З величезним сумом повідомляємо, що 9 лютого Чик Коріа помер у віці 79 років від рідкісної форми раку, який був діагностований лише недавно", – сказано в заяві. Перед смертю піаніст залишив звернення, в якому висловив подяку своїм близьким і шанувальникам за те, що вони "допомагали горіти полум'ю музики".

Чик Коріа народився в американському місті Массачусетс в родині італійських іммігрантів. Професійну кар'єру він почав у 1962-1963 роках, граючи на фортепіано в групах, які виконували латиноамериканську естрадну музику.

У 1968-1970 роках Коріа грав в групі Майлза Девіса, яка заклала основи стилю джаз-фьюжн. Брав участь в записі альбомів "In a silent way" (1969) і "Bitches Brew" (1970).

У 1970 році створив власне джазове тріо Circle, але у 1972 році переглянув свій підхід до музики, відійшов від авангардного стилю і заснував новий колектив – Return to Forever.

За свою кар'єру він випустив понад 80 альбомів і був ушанований 23 преміями "Ґреммі". Найбільш відомі роботи Коріа – "Spain" (яка стала світовим джазовим стандартом), "500 Miles High" і "Windows". А його остання концертна платівка – "Plays" – вийшла у вересні минулого року.

Читайте також

Олексій Коган радить 10 легендарних альбомів до Всесвітнього дня джазу

6 років тому відбувся бум онлайн-радіо. Що зараз із українськими інтернет-радіостанціями

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше