Держаудит перевірив підприємства Запорізької області. Виявив збитків на 71,5 млн грн

Держаудит перевірив підприємства Запорізької області. Виявив збитків на 71,5 млн грн

Держаудит перевірив підприємства Запорізької області. Виявив збитків на 71,5 млн грн

Понад 71,5 млн грн. збитків завдали державному бюджету запорізькі підприємства минулого року. Такі підрахунки працівників Держаудиту під час планових перевірок.

Про це повідомив Суспільному начальник Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області Геннадій Ващенко. Загалом, порушення виявили у 95% підприємств області. Найбільш розповсюджені - незаконні та нецільові витрати, недостача матеріальних ресурсів. "За результатами вжитих заходів протягом 2020 року забезпечено додаткове надходження коштів до бюджетів та бюджетних установ, підприємств та організацій, відшкодування незаконних, нецільових витрат та недостач на загальну суму 55,7 млн грн," - повідомив Геннадій Ващенко.

Під час моніторингу публічних закупівель аудитори виявили порушення на загальну суму понад 15 мільярдів гривень – зазначив Геннадій Ващенко. Зокрема, на комунальному підприємстві "Міжнародний аеропорт Запоріжжя" недотримали умови проведення процедури закупівель на загальну суму більше 35 млн грн - такі результати ревізії Держаудиту.

На Запоріжжі Держаудит перевірив підприємства. Виявив збитків на 71,5 млн грнozh.aero

"Встановлено, що 2017-18 роках керівництво підприємства уклали угоди на виконання підрядних робіт. Гарантійний строк виконання становив 3 роки і він ще не минув, проте керівництво підприємства не вимагало від підрядних організацій усунути недоліки у закінчених об’єктах будівництва і змонтованих конструкціях, про що було зазначено у відповідних звітах. А це в свою чергу призвело до зайвого виділення та використання у 2019 році коштів з бюджету міста Запоріжжя на оплату повторного виконання робіт з капітального ремонту на тих самих ділянках на загальну суму більше 20 млн грн." Окрім цього, за словами Геннадія Ващенка, аудитори встановили, що підприємство прийняло у підрядника виконані будівельні роботи з завищеною вартістю на суму 430 тисяч.

Перевіряли й публічні закупівлі на КЗ "Запорізька обласна філармонія", аудитори виявили грубі порушення під час придбання автобусу на суму 7,4 млн грн, а також зафіксували порушення, що призвели до втрати коштів громади на суму понад 820 тис грн.

На Запоріжжі Держаудит перевірив підприємства. Виявив збитків на 71,5 млн грнzaporizhzhia.city

"Завдяки співпраці, в тому числі з правоохоронними органами було встановлено, що автобус при перетині митного кордону коштував значно дешевше і здорощав на шляху до міста Запоріжжя. І коли за нього повністю розрахувалися, то його вартість зросла дуже. Там порушено і зареєстровано кримінальне провадження, двом посадовим особам по цій схемі вже вручені підозри," – зазначив Геннадій Ващенко. Також минулого року керівництво філармонії незаконно преміювало працівників на суму понад 700 тис грн.

Журналісти Суспільного звернулися до генеральної директорки Запорізької обласної філармонії Ірини Конаревої за коментарем щодо результатів аудиторської перевірки. У телефонній розмові вона зазначила: "Обласна філармонія розбирається в даних ситуаціях згідно чинного законодавства України".

Читайте також: Судовий розгляд справи щодо привласнення бюджетних коштів запорізькими посадовцями перенесли

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди