Справа Краяну. Суд скасував виправдувальний вирок мера Одеси Труханова

Справа Краяну. Суд скасував виправдувальний вирок мера Одеси Труханова

Справа Краяну. Суд скасував виправдувальний вирок мера Одеси Труханова
Фото: УНІАН

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. Про таке Суспільному розповів прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка.

За його словами, апеляційну скаргу на виправдувальний вирок міському голові Одеси та іншим фігурантам справи подав екскерівник САП Назар Холодницький. Апеляцію на ухвалу суду про закриття провадження також подав і сам Валентин Мусіяка.

Справа Краяну. Суд скасував виправдувальний вирок мера Одеси Труханова
Прокурор САП Валентин Мусіяка. УСІ

"Прокуратура дійшла висновку, що є підстави, аби скасувати виправдувальний вирок через наявність великої кількості процесуальних порушень. Зокрема це зацікавленість суддів у результатах розгляду справи. Результат нас задовольняє", – розповів Мусіяка.

Суспільне звернулося за коментарем до адвоката Геннадія Труханова. Олександр Лисак запевнив, що "не бачить жодних перешкод чи проблем" та шкодуватиме "лише через витрачений час". Натомість слова прокурора САП щодо зацікавленості суддів адвокат спростував.

Справа Краяну. Суд скасував виправдувальний вирок мера Одеси Труханова
На першому плані: адвокат мера Одеси Олександр Лисак. Позаду нього - Геннадій Труханов. Радіо Свобода

"Це не перша справа, будемо проходити все це знову. Не бачу жодних перешкод. Просто це вкотре затягнеться в часі. Я люблю розмовляти доказами (щодо закидів про зацікавленість суддів, - ред.). Зацікавленість суддів? У чому вона була? Звісно, САП могла бути незадоволена вироком. Ви ж розумієте, які наслідки для тих, хто скерував обвинувальний акт до суду. Але доказів впливу Геннадія Труханова на суддів немає. Проблем не бачу", – розповів адвокат Труханова.

Він додав, що зможе більш детально прокоментувати рішення ВАКС після того, як отримає його повний текст.

Нагадаємо, за даними слідства Національного антикорупційного бюро України, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу "Краян", за завищеною ціною. Спочатку йшлося про 185 мільйонів гривень.

На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. На лаві підсудних зокрема опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, директор компанії "Девелопмент Еліт" Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.

У липні минулого року Малиновський районний суд виправдав всіх фігурантів цієї справи. Тоді судді вирішили, що змови та злочинного умислу при купівлі "Краяну" між ними не було.

Суспільне Одеси готове надати право фігурантам справи або їхнім представникам висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читайте також

  • Суд закрив справу проти мера Одеси за недостовірне декларування після рішення КС
  • Справа одеського заводу "Краян": суд переніс дебати через хворобу обвинуваченої
  • Недостовірне декларування: суд допитав нових свідків у справі Труханова
  • Справа "Краяну": експомічниці мера Одеси заочно обрали запобіжний захід
На початок