Комітет Ради рекомендував відсторонити нардепа від п’яти засідань за сексизм

Комітет Ради рекомендував відсторонити нардепа від п’яти засідань за сексизм

Комітет Ради рекомендував відсторонити нардепа від п’яти засідань за сексизм
facebook.com/serhiy.rudyk.3

Регламентний комітет Верховної ради після скарги та виступу народної депутатки "Голосу" Інни Совсун рекомендував відсторонити на 5 пленарних засідань депутата Сергія Рудика через його сексистські коментарі. Сам Рудик не бачить образи у своїх словах.

Цю інформацію Суспільному підтвердив голова комітету Ради з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної ради України Сергій Кальченко.

"Дійсно, вчора (10 лютого – ред.) ми ухвалили рішення рекомендувати Верховній раді позбавити народного депутата Рудика права участі у п’яти засіданнях", – розповів він.

За словами політика, комітет розглянув відповідну заяву, яка була підписана першим заступником голови фракції партії "Слуга народу" Олександром Корнієнком, і ще приблизно 50 депутатами від фракції.

"Комітет врахував так само те, що на пленарному засіданні був виступ групи депутатів, і воно саме стосувалося висловлювання народного депутата Рудика стосовно депутата Мар’яни Безуглої, яка була відповідачкою щодо проєкту закону, що стосувався статусу Служби безпеки України", – зазначив Кальченко.

За словами голови комітету, остаточне рішення про тимчасове позбавлення Рудика права відвідувати засідання має ухвалити Верховна рада. Як додав Кальченко, найімовірніше, це станеться наступного пленарного тижня.

Сам Сергій Рудик у коментарі Суспільному розповів, що його не інформували про таке рішення регламентного комітету.

"Зараз "Слуги народу" намагаються перевести тему, що я називав їхню депутатку дівчиною. Але я не бачу в цьому жодної образи. Ключові слова, які я хотів донести до залу, це слова про некомпетентність і непрофесіоналізм нинішньої влади, яка демонструє такі підходи в дуже багатьох сферах", – сказав Рудик.

У чому звинувачують Рудика

Як заявила нардепка та заступниця голови "Голосу" Інна Совсун, її партія вимагає покарання члена депутатської групи "Партія "За майбутнє" Сергія Рудика за коментар щодо виступу народної депутатки від "Слуги народу" Мар’яни Безуглої про законопроєкт щодо реформи СБУ, повідомляється на сайті партії "Голос"

"Пам'ятаєте сексистський виступ депутата Сергія Рудика про «дівчинку 32 років»? Регламентний комітет рекомендує парламенту позбавити його права відвідувати 5 пленарних засідань. Тепер слово за парламентом", – зазначила Совсун.

Тоді у коментарі Рудик висловив подив через те, що Безугла закликала проголосувати за один із законопроєктів, пов’язаних зі скороченням штату працівників Служби безпеки. Зокрема, у нардепа виникли сумніви щодо компетентності Безуглої в цьому питанні.

"Я не краще розумію систему, ніж три генерали, на яких посилався щойно пан Кожем’яка. Але мене дивує, як і кожного в цьому залі, як дівчинка, якій 32 роки, яка працювала в системі охорони здоров’я, та ні дня, сподіваюсь, не працювала у цій структурі, закликає нас проголосувати за один з дуже важливих документів, які можуть багато чого змінити", – зазначив під час виступу Рудик.

За словами Совсун, прецедент із Рудиком важливий для того, щоб "зафіксувати нову суспільну угоду в стінах парламенту", а також "припинити транслювати печерний сексизм на всю країну".

"Сексистські зауваження та неповага до жінок — неприйнятні ні у Верховній Раді, ні поза нею. Тепер рішення — за депутатами Верховної Ради. Саме вони покажуть, чи толерує парламент будь-яку дискримінацію, зокрема жінок", – йдеться у повідомленні "Голосу".

Вибір редакції

На початок