Двоє італійців посперечалися після напруженого тай-брейку у п'ятому сеті на Australian Open AP

Переможець був незадоволений тим, що його супернику щастило.

Італієць Фабіо Фоньїні, сіяний на Australian Open під 16-м номером, здобув непросту перемогу над співвітчизником Сальваторе Карузо.

Долю поєдинку визначив тай-брейк у вирішальному п'ятому сеті. Тенісисти обмінялися перемогами у перших двох партіях, і хоча Карузо вийшов уперед за підсумками третього сету, Фоньїні зрівняв рахунок. Переможця мав визначати п'ятий сет.

Проте і у п'ятому сеті визначити сильнішого між собою італійським тенісистам було непросто. Остання партія тривала 1:12 години і попри намагання взяти подачу суперника, ні Фоньїні, ні Карузо це не вдавалося - загалом за матч на двох тенісисти зробили лише 6 брейків.

Визначити переможця мав тай-брейк. Проте і там кожен із тенісистів намагався не поступатися.

Хронологія подій на тай-брейку

• Перші три подачі суперники синхронно програють - 2:1 на користь Карузо;
  • Карузо збільшує свою перевагу до 4:1 на своїх подачах та робить один брейк-поїнт на подачі Фоньїні - 5:2;
  • Відповідь від Фоньїні: 2 очки на подачах Карузо, на своїх подачах - нічия. 6:5 на користь Карузо;
  • Карузо робить 7:5, проте програє наступну свою подачу, а також два розіграші суперника. Фоньїні виходить уперед - 8:7.
  • Карузо робить 8:8 і невдало подає на матч. Фоньїні відповідає програною подачею, але наступну бере - матч-бол за рахунку 10:9 на його користь;
  • Обидві наступні подачі Карузо подає точно і виходить уперед. Проте Фоньїні не дозволяє використати супернику матч-бол та повертає собі лідерство - 12:11;
  • Вирішальною стала програна друга подача Карузо. Фоньїні реалізовує матч-бол під час першої своєї подачі - 14:12.

Після напруженого тай-брейку Фоньїні та Карузо встигли між собою посперечатися. Причому ініціатором суперечки став переможець: Фоньїні був незадоволений тим, що Карузо не вибачився перед ним за кілька "щасливих" очок, які здобув під час матчу.

Що сказали один одному італійські тенісисти

• Фоньїні: "Тобі сьогодні неймовірно щастило, ти повинен вибачитися. Інакше я перестану тебе поважати".
  • Карузо: "Про що ти говориш?"
  • Ф: "Тобі повезло: ти виграв чотири ідентичних очки".
  • К: "Не розумію".
  • Ф: "Я не правий, тобі, хай йому грець, не щастило?"
  • К: "Я не пам'ятаю, щоб сказав хоча б слово за весь матч".
  • Ф: "Я сказав щось, тому що ти мене змусив".
  • К: "Я не сказав жодного слова за всю гру, припиняй".
  • Ф: "Ти не можеш визнати, що тобі щастило? У чому проблема?"
  • К: "Ти можеш казати, що тобі заманеться".
  • Ф: "Де твої яйця зараз? Я сказав, що тобі пощастило, якщо я неправий, якщо це не так, то скажи, але у інакшому випадку не наїзжай на мене".
  • К: "Я на тебе не наїзжаю. Я кажу тобі, що твоя поведінка неприпустима, оскільки я тобі нічого не сказав".
  • Ф: "А чого ти очікував? Я сказав, що тобі серйозно пощастило, тобі це не сподобалося, що я повинен був сказати".
  • К: "Ти обрав не кращий спосіб для цього".
  • Ф: "Чому? У чому проблема?".

У підсумку суперечку тенісистів припинив суддя, розійнявши спортсменів. А після матчу Фоньїні визнав, що погарячкував у розмові із Карузо, наголосивши на тому, що суперник віддав всі сили до кінця, а принциповість пов'язана із тим, що вони обидва представляють одну країну.

• На Фоньїні у третьому раунді Australian Open очікує 21-й сіяний Алекс Де Мінаур із Австралії.
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт