Захистила дисертацію у Франції, вивчає стародавню фауну в Україні. Гідрогеоеколог Євгенія Косарєва

Захистила дисертацію у Франції, вивчає стародавню фауну в Україні. Гідрогеоеколог Євгенія Косарєва

Захистила дисертацію у Франції, вивчає стародавню фауну в Україні. Гідрогеоеколог Євгенія Косарєва Суспільне Дніпро

Захистила дисертацію з геології у Франції та повернулася до Дніпра викладати студентам. Євгенія Косарєва за освітою гідрогеоеколог, два роки тому отримала науковий ступінь доктора філософії з наук про землю. Більше про науковицю – у матеріалі Суспільного, присвяченому Міжнародному дню жінок та дівчат у науці, який щорічно святкують 11 лютого.

Науковиця-геологиня Євгенії Косарєва понад 7 років займається наукою, вивчає едіакарську фаунувикопна фауна вендського віку, представлена переважно кишковопорожнинними, червами, петанола-мами, знайдена вперше у Південній Австралії.. За освітою дівчина гідрогеоеколог. Говорить: фах не був мрією, але хист до науки про землю перейшов у спадок від тата-геофізика. Зрозуміла, що хоче вивчати стародавні породи та організми під час навчання у тоді ще гірничому університеті. Ступінь магістра отримала також з геології, за обміном у Франції.

«Завжди цікаво спостерігати, коли люди говорять «ну геологія, що там може бути цікавого, це просто камінці, максимум, це може бути красиво». А потім я починаю розповідати про це, що є чимало науково-популярної літератури. Мій науковий керівник максимальний адепт того, щоб наукові дослідження входили в маси і я з цим згодна», – каже вона.

Геологиня говорить, щороку бере участь у міжнародних експедиціях, що проходять на Поділлі, бо саме там, каже, унікальний осадовий басейн. Одна із знахідок звідти стала вирішальною у науковій діяльності, у 2018 Євгенія захистила дисертацію.

«Ми приїжджаємо на одне з відслонень і бачимо один шар, який ніколи не бачили раніше. Побачили бентонітові глини, це, скажемо, такий вулканічний попіл, який утворився після виверження вулкану пів мільярда років тому . І саме за цим попелом зможемо визначити точний вік, коли саме відбулося це виверження», – розповіла Євгенія.

Захистила дисертацію у Франції, вивчає стародавню фауну в Україні. гідрогеоеколог Євгенія КосарєваСуспільне Дніпро

З минулої експедиції науковиця привезла породи із відбитками едіакарської фауни віком понад 500 мільйонів років.

У Франції дівчина отримала звання доктора філософії з наук про землю, учений ступінь підтвердила і в Україні. Зараз викладає у національному технічному університеті Дніпра, говорить, заохочує своїх студентів власним прикладом.

«Ті, хто займається наукою - це люди, у яких працює критичне мислення і які можуть скомпонувати усе в одній справі», – каже вона.

З ініціативи геологині на базі університету відкрили центр вивчення французької мови. Євгенія говорить, восени планує чергову наукову експедицію.

Що відомо

  • Міжнародний день жінок та дівчат у науці заснувала ООН. Уперше його святкували у 2016 році.

Читайте також

  • Снігоочисна машина з підручних матеріалів та вентиляція автомобіля на сонячних батареях. Історія черкаської винахідниці
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди